Ochrona przeciwsłoneczna – krem z filtrem nie tylko na lato

Kremy SPF - ochrona przeciwsłoneczna
Lifestyle, Ciało, Twarz
Spis treści

Gdy robi się cieplej, chętniej sięgamy po produkty promieniochronne. Czy wiesz jednak, że nie są one zarezerwowane wyłącznie na lato? Warto stosować krem z filtrem przez cały rok, by spowolnić procesy starzenia, ograniczyć powstawanie przebarwień, a także zmniejszyć ryzyko wystąpienia nowotworu! W kontekście świadomej pielęgnacji skóry coraz więcej mówi się o istotności stosowania fotoprotekcji każdego dnia. Wynika to z faktu, że promieniowanie UVA (odpowiedzialne m.in. za uszkodzenia w skórze właściwej) dociera do nas, na podobnym poziomie, bez względu na porę roku. I codziennie, konsekwentnie, wywiera na naszą skórę negatywny wpływ. Zatem, by nasza pielęgnacja była w pełni efektywna, a skóra dłużej wyglądała młodziej, opłaca się wyrobić nawyk codziennej aplikacji kremu SPF.

Ochrona SPF vs. PPD

Warto zwrócić uwagę na to, by produkt gwarantował wysoki poziom ochrony nie tylko przed UVB (SPF), ale również przed UVA (PPD). Jak również zawierał antyoksydanty, wspierające skórę w walce z wolnymi rodnikami. Bardzo dobrą, całoroczną propozycją jest Altruist Sunscreen Fluid SPF 50, krem przeciwsłoneczny do twarzy. Zapewnia ochronę przed UVB – SPF (Sun Protection Factor) 50 oraz UVA – PPD (Persistent Pigment Darkening) 52. Dodatkowo zawiera rozjaśniający niacynamid, regenerujący pantenol, nawilżającą glicerynę i witaminę e, która jest silnym antyoksydantem. Nie tylko chroni, ale i pielęgnuje cerę.

Zabezpieczenie skóry

Lubisz piesze wędrówki, pływanie kajakiem, jazdę na rowerze czy wylegiwanie się na leżaku? Chroń skórę głowy! Z pomocą przychodzi Ci Altruist, Invisible Sunspray SPF 50 PPD 42, spray przeciwsłoneczny, który z łatwością zaaplikujesz nie tylko na ciało, ale także właśnie na skórę głowy. Wysokie współczynniki ochrony to jednak nie wszystko. Musisz pamiętać, że każdy tego typu produkt wymaga reaplikacji. Jeśli więc przebywasz na słońcu, wchodzisz do morza, basenu czy jeziora, wiedz, że poziom ochrony z czasem spada. By uniknąć oparzeń i ograniczyć negatywny wpływ promieniowania na skórę, konieczne jest ponowne aplikowanie kremów SPF w ciągu dnia, średnio co 2 godziny.

Kremy z filtrem

By nie narażać się na dotkliwe poparzenia, prócz stosowania kremów z filtrem, warto również rozważyć ograniczenie ekspozycji w czasie największego nasłonecznienia oraz stosowanie odzieży ochronnej (w tym nakryć głowy, okularów przeciwsłonecznych). Pamiętaj, że udane wakacje, to bezpieczne wakacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sixteen − 4 =

INSTAGRAM DROGERIA_PIGMENT