Japoński manicure – prostszy, niż Ci się wydaje!

Ogólne
Spis treści
Japoński manicure jest idealną opcją, jeśli cenimy piękne i naturalne paznokcie o lśniącej płytce. Może też wzmacniać paznokcie słabsze, łamliwe, miękkie oraz wygładzić te o porowatej płytce.  

 

Na czym polega Japoński manicure?

 

To zabieg w trakcie którego wcieramy w płytkę odpowiednią pastę oraz puder, wygładzając jej powierzchnię i wzmacniając ją. W skład pasty i pudru wchodzi np. krzemionka pochodząca z Morza Japońskiego, pyłek pszczeli, keratyna oraz witaminy A+E. Sam zabieg jest dość prosty, trwa około 30 – 40 minut. Możemy wykonać go w niektórych salonach albo samodzielnie w domu, oczywiście jeśli tylko posiadamy wymagany do tego zestaw P. Shine.

 
 
Prekursorami były oczywiście Japonki, które aby upiększyć płytkę paznokcia wcierały w nie róże pasty. Podobno pierwsze wzmianki o tego typu zabiegach pojawiły się aż 400 at temu

Efekty widać od razu – płytka paznokcia wygląda wręcz idealnie, ale naprawdę widoczne wzmocnienie możemy zauważyć po 2-3 zabiegach w odstępstwie 2-3 tygodni. Tutaj działa również poprawianie ukrwienia i możemy zaobserwować troszkę szybszy wzrost paznokci. By osiągnąć maksimum rezultatów, najlepiej jest w tym czasie zrobić sobie przerwę od lakierów. 

Japoński manicure może też pomóc odbudować paznokcie po zdjęciu żelu czy hybrydy, ale wtedy musimy trochę odczekać. Nie wolno bowiem wykonywać zabiegu na przetartej lub uszkodzonej płytce.

Jak wykonać manicure Japoński w domu?

  • Zaczynamy od lekkiego zmatowienia paznokci załączonym pilniczkiem. Wykonujemy czynność bardzo delikatnie.
  • Przechodzimy do pasty nr 1 i niewielką ilość nanosimy na zieloną polerkę. Jednostajnymi ruchami w tym samym kierunku zaczynamy wcierać pastę w płytkę aż zacznie błyszczeć.

  • Ten sam krok powtarzamy z pudrem i polerką nr 2, czyli zawartością różowego słoiczka. Paznokcie też polerujemy w jednym kierunku.
  • Na koniec przecieramy je szmatką i nasz manicure jest gotowy!
Płytka po zabiegu wygląda doskonale, jest gładka, lśniąca bardziej niż po nałożeniu bezbarwnego top coatu a każdy lakiery wygląda na niej o wiele lepiej!
 
 
Wykonanie Japońskiego manicure może być też motywacją do skończenia z obgryzaniem paznokci oraz pomocą w szybszym zapuszczaniu!
 
Próbowałyście już Japońskiego manicure?
 
 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nineteen + seventeen =

INSTAGRAM DROGERIA_PIGMENT