Makijaż kosmetykami Affect – klasyczne maty i mocne usta!

Ogólne
Spis treści

Affect posiada w ofercie wiele świetnych kosmetyków do makijażu. Choć jest znany głównie z palet cieni, warto sprawdzić też pomadki, tusz do rzęs, podkład czy puder. Dzisiaj makijaż wykonany wyłącznie kosmetykami tej marki. W roli głównej matowe cienie, matujący podkład i czerwone usta!

Makijaż oczu kosmetykami Affect

Do makijażu oczu użyjemy palety Naturally Matt. Będzie to więc wersja całkowicie matowa, ale z trochę ostrzejszym wyrazem.

Zaczynamy od nałożenia matowej bieli (M-0101) z paletki na wewnętrzne kąciki. Rozcieramy tą biel mniej więcej do połowy powieki ruchomej. W tym miejscu lekko mieszamy ją też z jasnym beżowym cieniem (M-0106) i w zewnętrznym kąciku naklejamy taśmę, która będzie naszą bazą i pomoże nam w stworzeniu ostrej i prostej linii.

Sięgamy po ciemny, lekko bordowy brąz (M-0104) i zaczynamy nakładać go w zewnętrznym kąciku, tam gdzie taśma się z nim łączy. Staramy się narysować pędzelkiem swego rodzaju grubą kreskę z cienia, która sięga aż do załamania. Zmieniamy cień na jaśniejszy, lekko ugrowy brąz (M-1008) i nakładamy go bliżej środka powieki, blendując z poprzednim brązem i bielą, tworząc równe przejście.

Oba cienie rozcieramy lekko ponad załamaniem i z pomocą małego pędzelka oraz czarnej kredki lub cienia, rysujemy jeszcze ciemną, miękką linię wzdłuż linii rzęs. Odlepiamy naszą taśmę.

Tym samym małym pędzelkiem i jaśniejszym matowym brązem (M-1008) podkreślamy dolną powiekę. Nie łączymy cieni w zewnętrznym kąciku ale pozwalamy aby lekko rozeszły się, tworząc jasną linię pomiędzy.

Makijaż oka jest gotowy, czas więc na tusz! Mascara Affect bardzo mocno wydłuża rzęsy a czerń jaką uzyskujemy jest naprawdę głęboka. Jeśli zależy nam na wydłużeniu i ładnym rozdzieleniu, ten tusz będzie idealny.

Makijaż twarzy kosmetykami Affect

Na twarz nakładamy matujący podkład Affect – Perfect Matt Foundation. Posiada średnie krycie, matuje skórę, pięknie się z nią stapia i wygląda bardzo naturalnie. Nie podkreśla suchych skórek ani porów. To podkład idealny dla kobiet poszukujących naturalnego efektu bez zbyt ciężkiej warstwy. Całość wykończymy matującym pudrem Affect utrwalającym makijaż. Delikatnie wygładzi optycznie skórę oraz sprawi, że podkład utrzyma się cały dzień.

Z pomocą palety Contour Palette nałożymy rozświetlacz na kości policzkowe- ten znajdujący się w zestawie jest naprawdę świetny. Bardzo dobrze spisuje się też bronzer, idealny do konturowania i podkreślenia np kości policzkowych. Produkty mają bardzo miękką konsystencje, nie tworzą plam i świetnie stapiają się z makijażem.

Usta pomalujemy intensywną czerwienią i pomadką w kredce. Nasza czerwień to kolor Flamenco – bardzo nasycona, głęboka i klasyczna.

Znacie kosmetyki Affect? Czy miałyście okazję coś testować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

three × two =

INSTAGRAM DROGERIA_PIGMENT