Pędzle do makijażu – niezbędne modele dla początkujących!

Ogólne
Spis treści

Każda początkująca fanka makijażu zastanawia się jakie pędzle wybrać na początek. Idealny zestaw powinien zawierać pędzle do makijażu twarzy oraz te pozwalające bez problemów wykonać makijaż oka.

Jeśli dodatkowo nasz budżet jest ograniczony, możemy postawić na pędzle dobrej jakości, ale też w przystępnej cenie. W takim wypadku polecamy zdecydować się na pędzle marki Hakuro lub Maestro.

PĘDZLE DO TWARZY:

Pędzel do podkładu HAKURO H50 – to bardzo dobry pędzel zarówno do podkładów płynnych jak i mineralnych. Jeśli mamy bardzo drobną twarz możemy oczywiście wybrać coś z mniejszych modeli marki (H50S). Model H50 to ścięty kabuki, którym bardzo wygodnie rozcieramy podkład kolistymi ruchami. Z jego pomocą możemy utrwalić też podkład pudrem, jeśli jednak chcemy mieć do tego osobny pędzelek dobry będzie….

Pędzel do pudru HAKURO H55, czyli zaokrąglony, dość duży i miękki kabuki, idealny do nakładania pudru wykończeniowego. Bez problemu szybko omieciemy nim cała twarz, możemy też użyć go do bronzera czy różu, ale jeśli chcemy być bardziej precyzyjne lepszy będzie…

Pędzel do bronzera i różu HAKURO H24 – ścięty pędzel, idealny do konturowania twarzy za pomocą bronzera w kamieniu czy sypkich produktów.  Może okazać się idealny również do nakładania różu i na pewno stanowi jedną z ważniejszych pozycji na pędzelkowej liście 'must have’.

PĘDZLE DO MAKIJAŻU OCZU:

Pędzel do nakładania cieni na powiekę ruchomą – Maestro 320 w rozmiarze 8 – to niewielki, przyjemny pędzelek w kształcie zaokrąglonej łopatki, pozwalający na mocniejsze dociśnięcie cieni do powieki czy bazy. Z jego pomocą pokryjemy oczy naszymi bazowymi kolorami. 

W tym rozmiarze będzie idealny do oczu średniej wielkości oraz tych troszkę mniejszych.

Bardzo dobrze sprawdza się też do podkreślania załamania i dolnej powieki.

Pędzel do rozcierania cieni – Maestro nr 490 to idealny pędzel do blendowania cieni ponad załamaniem i w zewnętrznym kąciku. Z jego pomocą łatwo rozetrzemy wszystko i połączymy np. dwa odcienie. Ten rozmiar jest bardzo uniwersalny a włoski dość miękkie i przyjemne. To jeden z najbardziej potrzebnych typów pędzli.

Pędzel kulkowy Maestro nr 420 w rozmiarze 8 – pędzle kulkowe to również jedne z bardziej niezbędnych, idealnych do podkreślania dolnej powieki, rozświetlania wewnętrznego kącika a w mniejszych rozmiarach też do rozcierania kredki przy linii rzęs. Maestro produkuje jedne z najlepszych pędzelków kulkowych w różnych rozmiarach i zdecydowanie warto włączyć jeden do swojej kolekcji!

Pędzel skośny HAKURO nr H85 – pędzel skośny to absolutne must have – idealny do podkreślania linii rzęs, malowania kresek, wypełniania brwi. Bez tego typu pędzelka naprawdę o wiele trudniej poradzić sobie z codziennym makijażem. Hakuro H85 jest dość precyzyjny, ale też twardszy – lepszy do brwi niż kresek. Jeśli myślimy o kreskach, możemy sięgnąć po skośne pędzelki Maestro!

Bez jakich pędzli Wy nie wyobrażacie sobie wykonania makijażu? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × four =

INSTAGRAM DROGERIA_PIGMENT