Tipsy – jak długo się trzymają? Co zrobić, żeby tipsy się nie odklejały?

Tipsy – jak długo się trzymają? Co zrobić, żeby tipsy się nie odklejały?
Ogólne, Ciało, Lifestyle
Spis treści

Marzysz o pięknych, idealnie spiłowanych paznokciach, które nie złamią się w ułamku sekundy? Branża kosmetyczna prężnie się rozwija, a co za tym idzie, dotychczasowe marzenia mogą w mgnieniu oka stać się rzeczywistością. Zadbane i odpowiednio wypielęgnowane dłonie pełnią rolę swoistej wizytówki, dlatego gdy Twoje naturalne paznokcie nie spełniają Twoich estetycznych wymagań, idealnym rozwiązaniem okazuje się manicure hybrydowy, żelowy, akrylowy, a nawet tipsy. Tak, dokładnie! Tipsy ponownie wracają do łask, pozwalając wykonać przepiękne i trwałe stylizacje paznokci. Czym przykleić tipsy, żeby się trzymały? Co zrobić, żeby tipsy się nie odklejały? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule!

Tipsy – jak długo się trzymają?

Wiele osób decydując się na tipsy, zastanawia się, jak długo się trzymają. Czy jest to rozwiązanie warte swojej ceny? Otóż w tym przypadku prawdziwym kluczem do sukcesu, który przyczynia się do wydłużenia żywotności tipsów, jest dobry jakościowo klej do tipsów. W przestrzeni internetowej można znaleźć informacje, że najlepiej sprawdzają się kleje typu “Kropelka” lub “SuperGlue”. Musimy jednak zaznaczyć, że jest to rozwiązanie, którego nie należy rozważać, w szczególności, jeśli zależy nam na dobrej kondycji naturalnej płytki paznokcia po zdjęciu tipsów. Tipsy przymocowane za pomocą wysokiej jakości kleju temu dedykowanemu mogą wytrzymać od kilku dni do nawet tygodnia. Warto zaznaczyć, że jeśli zdecydujesz się na dodatkowe przedłużenie bądź utwardzenie za pomocą akrylu lub żelu to manicure wytrzyma do nawet trzech tygodni, w zależności od kondycji naturalnego paznokcia oraz tempa jego wzrostu.

Jak i czym przykleić tipsy, żeby się trzymały?

Skoro już wiesz, dlaczego tipsy to rozwiązanie kosmetyczne, które cieszy się rosnącą popularnością, nadszedł czas, aby odpowiedzieć, jak i czym przykleić tipsy, żeby się trzymały. Chcąc przykleić tipsy, warto pamiętać o kilku podstawowych krokach, które mogą przyczynić się do wydłużenia ich żywotności. W pierwszej kolejności należy zmatowić naturalną płytkę paznokcia, korzystając z bloczka polerskiego. Następnie należy dobrać tipsy zarówno pod kątem rozmiaru, jak i kształtu. Na każdym z nich została umieszczona numeracja, która powinna Ci ułatwić ten krok. Gdy już dopasujesz wszystkie tipsy do rozmiaru swojej naturalnej płytki oraz indywidualnych preferencji, odtłuść paznokieć za pomocą cleanera. Przed umieszczeniem tipsa na płytce pokryj go odpowiednią ilością kleju do tipsów. Następnie przyklej tipsa do paznokcia pod kątem 45 stopni i dociśnij go do płytki. Postaraj się, aby pomiędzy tips a Twoją naturalną płytkę nie przedostało się powietrze. Gdy przedłużysz wszystkie paznokcie, możesz przystąpić do dalszych etapów stylizacji.

Co zrobić, żeby tipsy się nie odklejały?

Co zrobić, żeby tipsy się nie odklejały? Czy istnieje sposób na wydłużenie ich żywotności? Nieodłącznym elementem podczas stylizacji paznokci za pomocą tipsów jest klej. Zarówno w drogeriach stacjonarnych, jak i internetowych możesz znaleźć różnorodne kleje do tipsów: z dozownikiem typu pipetka bądź pędzelkiem. Musimy przyznać, że kleje do tipsów z pędzelkiem są bardzo łatwe i szybkie w aplikacji. Dlatego jeśli szukasz wysokiej jakości kleju do tipsów, który nie tylko pozytywnie wpłynie na żywotność sztucznych paznokci, ale także jest w pełni bezpieczny to szczególnie polecamy klej do paznokci z pędzelkiem od Intervion. Produkt charakteryzuje się bardzo dobrą trwałością, szybko wysycha i – co więcej – jest przezroczysty. Dzięki temu świetnie sprawdzi się również w przypadku sztucznych paznokci typu owalny French, Ballerina czy Stiletto mleczne lub Stiletto Ombre, również dostępnych w szerokim asortymencie naszego sklepu internetowego. Wszystkie proponowane sztuczne paznokcie pochodzą od producenta Intervion. Zostały wykonane z wysokiej jakości tworzywa, dzięki czemu charakteryzują się świetną elastycznością oraz trwałością. Ich kształt sprawia, że dłonie wyglądają naprawdę pięknie, a palce zostały optycznie wyszczuplone. Każde sztuczne paznokcie są proste i szybkie w aplikacji.

Dlaczego tipsy mogą odpadać?

To ile tipsy się trzymają, zależy od dwóch czynników. Po pierwsze jakości przyklejonych tipsów, a po drugie sposobu ich przymocowania. Wysokiej jakości tipsy, które po dodatkowym wykończeniu mogą utrzymać się do nawet trzech tygodni, są elastyczne oraz łatwe w obróbce. Jak sprawdzić jakość zakupionych tipsów? Wbrew pozorom jest to banalnie proste. Wystarczy, że poprzecznie przegniesz tipsa od strony wewnętrznej. Jeśli tips został wykonany ze świetnego jakościowo tworzywa, nie powinien pęknąć. Możliwe, że zostanie wyłącznie jedna biała kreska. Co ciekawe, uszkodzonego tipsa możesz rozpoznać już na etapie stylizacji paznokcia. Jeśli poddasz tipsy dodatkowej obróbce, np. zaaplikujesz na nie hybrydę, żel lub akryl i w trakcie tego procesu zauważysz na tipsie niewielkie podłużne pęknięcia, to możesz mieć pewność, że są one efektem nieprawidłowej aplikacji primera, który przyczynił się do zwiększenia ich kruchości. Zadaniem primera jest zapobieganie zapowietrzeniom, a co za tym idzie, rozwiązanie problemu z trwałością manicure, również w przypadku trudnej do stylizacji płytki.

Co zrobić, żeby tipsy się długo trzymały? Dodatkowe wskazówki

Zastanawiasz się, co jeszcze możesz zrobić, żeby tipsy się długo trzymały? W takim razie koniecznie poznaj nasze wskazówki. Przede wszystkim, jeśli wykonujesz pracę, która wymaga od Ciebie nieustannego posługiwania się rękami, postaraj się o krótki manicure. W ten sposób unikniesz nadmiernego obciążania naturalnej płytki paznokcia. Podczas wykonywania prac domowych, w szczególności w towarzystwie silnych detergentów, pamiętaj o ubraniu gumowych rękawiczek, które ochronią Twoje paznokcie przed uszkodzeniem, a nawet odchodzeniem od naturalnej płytki paznokcia. Regularnie poddawaj swoje dłonie masażowi, który przyczyni się do poprawy krążenia krwi i nie zapomnij o suplementacji wapnia. Bowiem manicure, również przy wykorzystaniu akrylu oraz żelu bardzo osłabia płytkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

four + 10 =

INSTAGRAM DROGERIA_PIGMENT