Jak zdjąć tipsy, żeby nie uszkodzić paznokci?

Jak zdjąć tipsy, żeby nie uszkodzić paznokci?
Ogólne, Ciało, Lifestyle
Spis treści

Piękne, zdrowe, odpowiednio zadbane dłonie to nasza wizytówka, dlatego nic dziwnego, że sztuczne paznokcie cieszą się dużą popularnością. To właśnie za ich sprawą możemy cieszyć się twardą płytką paznokcia, równocześnie nie martwiąc się o złamania czy kruszenie się. Aktualnie największym zainteresowaniem cieszą się hybrydy, paznokcie żelowe lub akrylowe. Tipsy natomiast dotychczas kojarzyły się z kiczem. Jednak niekiedy są one wykorzystywane w celu szybkiego i efektownego przedłużenia naturalnej płytki paznokcia. Tak, naprawdę! Profesjonalne tipsy mogą się prezentować równie pięknie, jednak co zrobić, gdy najbliższe terminy w salonie kosmetycznym są zajęte, a Ty pilnie musisz zdjąć tipsy? W poniższym artykule podpowiemy, jak ściągnąć tipsy samodzielnie w zaciszu domowym, również te pokryte hybrydą lub żelem, a także jak zdjąć tipsy bez acetonu.

Tipsy – jak ściągnąć je samodzielnie w domu?

Zastanawiasz się, jak zdjąć tipsy, gdy Twoja kosmetyczka nie ma czasu? Wbrew pozorom nie jest to tak trudne, jak mogłoby Ci się wydawać. Powiemy nawet więcej – istnieje więcej niż jeden sposób jak odkleić tipsy samodzielnie w zaciszu domowym. Poniżej przedstawiamy dwa z nich, które cieszą się dużą skutecznością, a co za tym idzie, również popularnością.

Tipsy – jak zdjąć? Odpowiedzią jest kąpiel w acetonie!

Pierwszym i zdecydowanie najpopularniejszym sposobem jest kąpiel w acetonie, której powinna towarzyszyć spora dawka cierpliwości. W pierwsze kolejności niezbędne jest spiłowanie paznokci w taki sposób, aby maksymalnie przybliżyć ich długość do naturalnej płytki. Następnie należy spiłować wierzchnią warstwę sztucznego paznokcia, aby była ona znacznie cieńsza. Pamiętaj, aby w tym czasie nie uszkodzić swojej naturalnej płytki. Teraz nadszedł czas na kąpiel. Wystarczy włożyć spiłowane paznokcie do miseczki z czystym acetonem. Kąpiel powinna trwać około 20 minut. Po ich upływie postaraj się podważyć sztuczne paznokcie, korzystając z drewnianego patyczka. W momencie gdy zmiękną, powinny łatwo odejść od naturalnego paznokcia. Gdy ten etap już za Tobą, wyrównaj powierzchnię naturalnej płytki za pomocą bloczka polerskiego.

Alternatywny sposób jak odkleić tipsy, czyli wacik nasączony acetonem

Jeśli kąpiel w acetonie nie brzmi dla Ciebie zachęcająco, to nie martw się, bo przygotowaliśmy dla Ciebie wygodną alternatywę. Podobnie jak wcześniej, zanim rozpoczniesz zabawę z wacikami bezpyłowymi nasączonymi acetonem, musisz odpowiednio skrócić i opiłować sztuczne paznokcie, równocześnie uważając na naturalną płytkę. Dopiero gdy wykonasz ten etap, możesz namoczyć waciki acetonem i przyłożyć je do sztucznego paznokcia. Najlepiej owinąć waciki za pomocą folii aluminiowej, a następnie pozostawić na około 20 minut. Po ich upływie, podobnie jak w przypadku kąpieli, tipsy powinny łatwo odkleić się od naturalnej płytki. W tym celu możesz również skorzystać z drewnianego patyczka, a następnie pilniczka, aby wyrównać naturalne paznokcie.

Jak zdjąć tipsy bez acetonu?

Co zrobić, gdy nie masz w domu acetonu? Szukasz innego rozwiązania, dzięki któremu dowiesz się, jak zdjąć tipsy bez acetonu mając chwilę wolnego? Proponowana przez nas metoda z pewnością sprosta oczekiwaniom osób z tendencją do odpryskiwania paznokci, jednak wymaga ona równie dużych pokładów cierpliwości. Jeśli nie chcesz korzystać z acetonu, poczekaj, aż sztuczny paznokieć odejdzie samoistnie poprzez utratę trwałości, wspomniane odpryski lub zapowietrzenia. Następnie użyj drewnianego patyczka w celu podważenia części sztucznej paznokcia. Pamiętaj, aby robić to delikatnie. Dzięki temu nie uszkodzisz naturalnej płytki. Możesz również skorzystać z pęsety, chwytając z jej pomocą krawędź sztucznego paznokcia, a następnie delikatnie go pociągając. W celu poprawienia kondycji naturalnej płytki postaraj się ją odżywić za pomocą odżywki do paznokci 8w1 Sensitive od Eveline, podobnie jak skórki, które powinny zostać poddane odpowiedniemu nawilżeniu. Podczas pielęgnacji skórek natomiast świetnie sprawdzi się masełko do skórek i paznokci z olejkiem kokosowym i kuki Nail Care od Semilac, które działa nawilżająco, zmiękczająco, a także zapobiega wysuszeniu.

Jak ściągnąć tipsy pokryte hybrydą lub żelem?

Twoja naturalna płytka paznokcia została przedłużona za pomocą tipsów, a następnie pokryta hybrydą lub żelem i zastanawiasz się jak ściągnąć owe paznokcie? W pierwszej kolejności należy usunąć hybrydę lub żel z paznokci. Najlepiej wykonać ten krok przy użyciu pilnika lub frezarki. W przypadku hybryd sprawdzą się również wcześniej opisane metody, jak ściągnąć tipsy przy użyciu acetonu. W przypadku żelu stosowanie acetonu jest zupełnie bezcelowe. Wtedy najlepiej skrócić tipsy, a następnie spiłować pozostałości znajdujące się na naturalnej płytce.

Tipsy – jak zdjąć pozostałości kleju z paznokci?

Jak zdjąć tipsy z klejem? Właściwie powinna wystarczyć kąpiel w acetonie. Klej pod wpływem jego działania powinien łatwo i bezboleśnie zejść. Jeśli jednak tak się nie stanie nie musisz martwić się na zapas. Istnieje sposób, aby pozbyć się nadmiaru kleju i cieszyć się naturalną płytką. Wystarczy, że po usunięciu sztucznych paznokci ponownie przetrzesz płytkę zmywaczem do paznokci z acetonem, a następnie zanurzysz palce w ciepłej wodzie z mydłem. Po dokładnym oczyszczeniu paznokci pamiętaj o umyciu rąk oraz nałożeniu kremu o działaniu odżywczym lub nawilżającym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

five × five =

INSTAGRAM DROGERIA_PIGMENT