Co ma wspólnego jad żmii i neuropeptydy?

pielęgnacja z peptydami
Twarz, Lifestyle, Ogólne
Spis treści

Skuteczna walka ze zmarszczkami? Sięgnij po SYN-AKE!

Czym jest SYN-AKE? To inaczej diaminobutyroyl benzylamide diacetate – substancja należąca do neuropeptydów. Co ciekawe ich działanie przypomina to, które wykazuje jad żmii. Ten biologicznie aktywny polipeptyd blokuje przewodnictwo nerwowe i tym samym wpływa na wygładzenie skóry. SYN-AKE zapobiega tworzeniu się zmarszczek mimicznych (tych na czole oraz wokół ust i nosa). Widocznie odmładza skórę, poprawia napięcie, nawilżenie i wygładza jej fakturę. Systematyczne stosowane kosmetyków z tym neuropeptydem, może znacznie opóźnić pojawienie się zmarszczek mimicznych.

Budowa chemiczna peptydów

W zależności od długości łańcucha peptydowego wyróżniamy: oligopeptydy, polipeptydy i białka zawierające powyżej stu reszt aminokwasowych. Peptydy to polimery aminokwasów, które są połączone wiązaniem peptydowym. Typ połączenia aminokwasów wpływa na działanie danego peptydu. W przeciwieństwie do białek, peptydy posiadają mniejszą cząsteczkę, dlatego są w stanie przenikać w głębsze partie skóry, a co za tym idzie wykazują bardziej efektywne działanie.

Jak działają peptydy?

Ze względu na formę aktywności peptydów na skórę, dzielimy je na trzy grupy:

  • Peptydy sygnałowe – działają jak sygnalizatory. Aktywują procesy komórkowe, stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, pozytywnie wpływają na gojenie i proces regeneracji skóry
  • Neuropeptydy – przyczyniają się do blokowania skurczu mięśni, rozprężają skórę i niwelują zmarszczki mimiczne. Są również nazywane inhibitorami neuroprzekaźników.
  • Peptydy transportujące – stanowią ostatnią grupę peptydów. Jak sama nazwa wskazuje wpływają na transport substancji aktywnych w głąb skóry.

Kiedy mogę zastosować peptydy?

Nie ma określonego wieku na wdrożenie kosmetyków zawierających peptydy do Twojej beauty rutyny. Każda cera jest inna i wymaga dopasowanej do jej potrzeb pielęgnacji. Warto wykorzystać peptydy w działaniach prewencyjnych, opóźniając procesy starzenia się skóry. Dużo łatwiej zapanujesz nad pierwszymi pojawiającymi się zmarszczkami, odpowiednio wcześnie wprowadzając dobre nawyki. Peptydy warto zastosować, jeśli odczuwasz spadek elastyczności i napięcia skóry, a na twojej twarzy pojawiają się pierwsze drobne linie i zmarszczki mimiczne. Kosmetyki z peptydami możesz stosować także, jeśli twoja cera jest sucha, odwodniona, matowa lub po prostu potrzebuje zastrzyku energii. Peptydy z pewnością pokochają cery dojrzałe, a także osoby, które po znacznym spadku wagi zauważyły u siebie utratę elastyczności skóry.

Nie zniechęcaj się, jeśli od razu nie zobaczysz efektów – na wszystko przyjdzie pora, a przy odpowiednim schemacie pielęgnacyjnym na pewno się ich doczekasz!

Przełomowa ampułka poprawiająca jakość skóry

Lynia Pro, Ampułka z peptydami to zupełnie nowy produkt na rynku kosmetycznym. Zawiera (wspomniany wyżej) wyjątkowy peptyd SYN-AKE. Ampułka przeznaczona jest dla wszystkich cer wymagających odbudowy, ujędrnienia i wygładzenia. Ampułkę najlepiej zastosować w formie 4– tygodniowej kuracji. Lekka formuła szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy na skórze. Kosmetyk w swoim składzie zawiera dodatkowo nawadniający kwas hialuronowy i glukonolakton o właściwościach antyoksydacyjnych.  

Ampułkę Lynia Pro znajdziesz w Pigmencie.

Jesteś gotowa na pobudzenie Twojej skóry? Daj nam znać, jakie efekty uda Ci się osiągnąć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 4 =

INSTAGRAM DROGERIA_PIGMENT