Q&A na wasze pytania odpowiada Sebastian Kumorek, dietetyk kliniczny, ściśle związany marką Health Labs Care

health labs care pytania i odpowiedzi
Lifestyle, Ciało, Ogólne, Piekne włosy
Spis treści

Pigment: Maślan sodu – jak działa?

Health Labs Care: Kwas masłowy to krótkołańcuchowy kwas tłuszczowy, którego obecność w jelicie pozwala na utrzymanie prawidłowego pH i właściwą pracę enterocytów. Jest naturalną i fizjologicznie produkowaną w jelitach substancją, odznaczającą się korzystnym wpływem na procesy troficzne, regeneracyjne oraz posiadającą działanie przeciwzapalne.

  • Jest pożywką dla komórek jelit i zapewnia im energię.
  • Poprawia regenerację nabłonka jelit.
  • Zmniejsza dolegliwości przewodu pokarmowego.
  • Wspiera środowisko mikrobiologiczne jelita.

P: Dlaczego warto pić kwasy Omega3?

HLC: Doprecyzowałbym. Pić możemy nasze SmartMe, które jest źródłem Kwasów Omega-3 ALA pochodzenia roślinnego i wtedy jak niżej:

Działanie kwasów tłuszczowych omega-3 zależy od rodzaju konkretnego kwasu tłuszczowego.  Głównym działaniem kwasów omega-3 ALA (alfa-linolenowego) jest m.in. działanie przeciwzapalne i zmiatanie wolnych rodników, poprawa kondycji włosów, skóry i paznokci.

Olej z wiesiołka

Przywraca sprężystość naskórka, nawilża błony śluzowe i spowalnia proces starzeniu się skóry. Kwasy tłuszczowe i flawonoidy zawarte w wiesiołku mogą również powstrzymać stany zapalne.

Olej lniany

Olej lniany to bogate źródło kwasów omega-3, które wykazują działanie przeciwzapalnie, a także wzmacniają włosy i paznokcie.

Olej konopny

Nawilża skórę, łagodzi swędzenie i wspiera leczenie egzemy, opryszczki i łuszczycy.

Olej z dzikiej róży

Wykazuje działanie przeciwzapalne i obkurczające, dzięki czemu pomaga zwalczać “pajączki” i rozszerzone naczynka na skórze.

P: Z czym nie można łączyć maślanu, jeśli chodzi o łączenie go z innymi suplementami z marki?

Preparat Maślan sodu można łączyć ze wszystkimi suplementami diety Health Labs Care.

P: Jak szybko zobaczę efekty po suplemencie na włosy – Shine Me?

HLC: Po około 4-6 tygodniach stosowania suplementu diety ShineMe poziomy witamin  i składników mineralnych, które były niedoborowe powinny być wyregulowane. Dzięki temu możesz zauważyć pierwsze efekty, czyli wzmocnione włosy i nowe “baby hair”. Pamiętaj, że najlepsze efekty przynosi regularne stosowanie suplementu diety ShineMe, które będzie uzupełnieniem zbilansowanej diety.

P: Można łączyć suplementy Chill Me i Rest Me?

HLC: Tak, można łączyć suplement diety ChillMe z innymi produktami zawierającymi adaptogeny, w szczególności rekomendujemy łączenie z RestMe. To dobre rozwiązanie suplementacyjne dla uspokojenia układu nerwowego, poprawy jakości snu, uspokojenia i zmniejszenia poziomu codziennego stresu (uzupełniające się ilości ashwagandhy i formuła dzień/noc).

P: Dla kogo jest polecany Health Labs Care, Suplement diety Longevity ?

HLC:

  • Osoby, którym zależy na utrzymaniu sprawności swojego organizmu, równowagi w gospodarce energetycznej oraz chcą zatrzymać jak najdłużej młodzieńcze siły witalne.
  • Osoby poddane dużemu wysiłkowi fizycznemu i intelektualnemu, przeciążone, zmęczone, żyjące w stresie.
  • Osoby, które chcą o siebie kompleksowo zadbać i „wrócić” na zdrowy tryb życia – zawarte w Longevity substancje wykazują silnie działanie na mechanizmy komórkowe związane z tzw. długowiecznością.
  • Zalecany osobom po 30 rż.

P: Najlepszy produkt na piękną skórę?

HLC: Złote trio, które pomoże wyeliminować problemy skórne oraz wzmocnić, ujędrnić i rozpromienić Twoją cerę: SmartMe, GlowMe i NewMe.

P: Czy można przesadzić z omega 3, jeśli łączymy zażywanie Smart Me, Omega Me oraz spożywanie produktów spożywczych, które zawierają duże ilości tego kwasu tłuszczowego?

HLC: SmartMe oraz OmegaMe to źródło dwóch różnych kwasów tłuszczowych Omega-3, więc ich łączenie jest wręcz wskazane. W przypadku spożycia ryb tłustych, dobrej jakości i minimum 2 razy w tygodniu, można pominąć suplementację OmegaMe. Podobnie jeśli codzienna dieta wzbogacona jest o oleje roślinne (lniany, konopny, z dzikiej róży, z wiesiołka) to nie ma potrzeby sięgania po SmartMe. Z uwagi na wysokie uprzemysłowienie, tryb życia, stres i inne czynniki rekomendujemy stosowanie powyższych suplementów diety codziennie przy jednoczesnej podaży źródeł tych kwasów tłuszczowych z diety.

P: Jakie suplementy w ramach wsparcia pielęgnacji skóry warto stosować?

HLC: W celu wsparcia pielęgnacji skóry warto włączyć następującą suplementację: SmartMe, GlowMe, BrownMe i w zależności od potrzeb organizmu NewMe (przy stwierdzonych niedoborach witamin i składników mineralnych).

P: Czy wprowadzimy ofertę dla kobiet w ciąży, lub z linii MyKids produkty w płynie?

HLC: Na ten moment suplementy diety HealthLabs Care nie uwzględniają formy płynnej w linii dla kobiet w ciąży. Alternatywnym sposobem stosowania OmegaMe Prenatal jest przebicie kapsułki i wypicie zawartości. Z kolei linia MyKids zawiera suplementy w postaci płynnej (MyKids VitaminD3+, MyKids Brain oraz MyKids Probiotic i MyKids Protect są w proszku do rozpuszczenia w płynie).

P: Czy suplementy lepiej łykać w trakcie, lub po posiłku, czy może na czczo, jeśli nie jest to jednoznacznie opisane na opakowaniu?

HLC: Suplementy diety HealthLabs Care stosujemy zgodnie z informacją na opakowaniu i zaleceniami dietetyka. Najczęściej rekomendujemy stosowanie ich około 15 min po posiłku lub między posiłkami (tak jak GlowMe / ShineMe).


Sebastian Kumorek

Ekspert żywieniowy

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na kierunku Dietetyka kliniczna oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, na kierunku dietetyka. Specjalista w zakresie żywienia człowieka zdrowego i chorego oraz profilaktyki chorób żywieniowo zależnych. Członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków, specjalista polecany przez School Of Insulinresistance Therapy oraz uczestnik licznych konferencji naukowych z zakresu żywienia klinicznego.  Jako ekspert żywieniowy prowadzi szkolenia z zakresu dietetyki klinicznej, pisze artykuły naukowe, a z szerszym gronem odbiorców dzieli się wiedzą w telewizyjnych programach śniadaniowych. Głównym tematem zainteresowania jest leczenie żywieniowe w przebiegu insulinooporności i chorób autoimmunologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

five × 2 =

INSTAGRAM DROGERIA_PIGMENT