Czuła pielęgnacja z marką Eeny Meeny, czyli jak dbać o skórę ultrawrażliwą

eeny meeny rutyna pielęgnacyjna
Twarz, Lifestyle, Ogólne
Spis treści

Jeśli tak, jak wiele z nas też masz wrażliwą lub ultrawrażliwą skórę, wiesz jak trudna i wymagająca jest jej pielęgnacja. Na szczęście czasy się zmianiają i coraz więcej marek daje odpowiedź na to wyzwanie. Wśród nich polska marka Eeny Meeny. odkryj, na czym polega jej fenomen!

Marka, na którą czekaliśmy od dawna!

Jak zapewne już wiesz, Pigment kocha naturalne, polskie marki! Choć trend na naturalność panuje od dawna i mogłoby się wydawać, iż rynek jest już nieco przesycony tego typu produktami, to my w Pigmencie wciąż odnajdujemy nowe, niezwykłe marki i produkty! Co więcej, chętnie dzielimy się z Wami naszymi odkryciami! Tak właśnie jest w przypadku marki Eeny Meeny, którą wyróżnia unikalna idea – tworzą bowiem kosmetyki skierowane do cer wrażliwych i bardzo wrażliwych, skłonnych do podrażnień i alergii, a nawet atopowych. Ich składy są przy tym świetnie dopracowane, produkcja przebiega przy zastosowaniu nowoczesnych technologii, a końcowy wyrób jest skrupulatnie przebadany przed wypuszczeniem na rynek.

Ratunek dla suchej skóry

Jeśli Twoja skóra jest kapryśna i na wiele rzeczy reaguje zaczerwienieniem, wykwitami, suchością czy swędzeniem, powinna z ulgą powitać oraz pokochać kosmetyki Eeny Meeny. Co istotne, przy ich zastosowaniu możesz skomponować pełną pielęgnację i to nie tylko twarzy, ale także ciała i włosów. Duża część produktów tej marki pozbawiona jest substancji zapachowych, a pozostałe zawierają je w śladowych ilościach, co zmniejsza ryzyko alergii do minimum. Co więcej, większość propozycji Eeny Meeny jest bezpieczna dla kobiet w ciąży oraz karmiących, a niektóre ich kosmetyki możesz nawet dzielić z małym dzieckiem.

Wypróbuj łagodny żel myjący do twarzy

Jednym z hitów marki z pewnością jest łagodny żel myjący do twarzy, który oczyszcza skórę skutecznie, ale czyni to w bardzo delikatny sposób. Bazuje na przyjaznych dla płaszcza hydrolipidowego detergentach, a ponadto zawiera cały wachlarz składników aktywnych, mających na celu ochronę skóry przed wysychaniem i podrażnieniami. Dodatkowo zapewnia intensywne nawilżenie, ukojenie i wsparcie mikrobiomu. 

Demakijaż? Sięgnij po łagodny balsam od Eeny Meeny

Pozostając w temacie oczyszczania, kolejną fantastyczną pozycją w ofercie marki Eeny Meeny jest łagodny balsam do demakijażu. Pielęgnacja z jego użyciem to sama przyjemność – doskonale rozprowadza się po skórze, efektywnie rozpuszcza makijaż, a przy tym pięknie pachnie (mimo braku substancji zapachowej!) . Na pewno ucieszy Cię też fakt, że poza tym rewelacyjnie odżywia i pielęgnuje skórę.

Zbuduj kompleksową pielęgnację 

Nie żartowaliśmy mówiąc, że z Eeny Meeny ułożysz pełną rutynę pielęgnacyjną. W ich asortymencie znajdziesz bowiem nie tylko podstawowe produkty do oczyszczania, nawilżania i ochrony skóry, ale także zaawansowane kremy i sera o konkretnym działaniu aktywnym, a nawet kremy BB! Więc jeśli dotąd nękały Cię obawy, że ze względu na nadwrażliwość skóry nie będzie Ci dane przetestować chociażby retinoidów, to przychodzimy z dobrymi wieściami. Stosunkowo nowym dziełem marki jest bowiem krem z retinalem, a właściwie dwa jego warianty – stężenie 0,05% dla początkujących oraz 0,1% dla osób ze zbudowaną tolerancją na ten składnik. Dzięki zastosowaniu właśnie retinalu, a nie klasycznego retinolu, kremy te wykazują bardzo niski potencjał drażniący, a dodatkowo zawierają szereg składników o działaniu nawilżającym, kojącym i regenerującym.

Marka pełna benefitów

Trudno opisać całą ofertę Eeny Meeny z wszytskimi jej benefitami w jednym, tak krótkim wpisie. Mamy jednak nadzieję, że to, co zdołaliśmy Ci tu przekazać wystarczy, aby zachęcić Cię do jej wypróbowania – a obiecujemy, że warto! Co ważne, asortyment Eeny Meeny jest na tyle szeroki, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie, a producent stale poszerza go o kolejne pielęgnacyjne perełki, więc wierzymy, że jeszcze nie raz nas zdoła nas zachwycić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thirteen + 12 =

INSTAGRAM DROGERIA_PIGMENT