Jak pozbyć się wągrów?

Twarz, Ciało
Spis treści

Wągry są zmorą wielu kobiet i mężczyzn. Zaskórniki, bo i tak się je potocznie nazywa, powstają najczęściej na nosie, ale nie tylko – mogą pojawić się również na czole, brodzie czy policzkach, czyli wszędzie tam, gdzie znajdują się gruczoły łojowe. W zależności od umiejscowienia mogą przypominać małe czarne kropki lub zamknięte białe wykwity. Dlaczego powstają wągry, jak je usunąć i w jaki sposób im zapobiegać? Na te i inne pytania odpowiadamy w tym artykule.

Wągry – skąd się biorą i jak je usunąć?

Zanim podpowiemy Ci sposoby na wągry i wskazówki, jak je uzunąć, warto najpierw sprawdzić, czym tak właściwie są i skąd się biorą. To zaskórniki mające najczęściej kolor brązowy lub czarny. Co ciekawe, towarzyszą nie tylko nastolatkom w okresie dojrzewania – równie często pojawiają się u dorosłych kobiet i mężczyzn. Wągry są po prostu ujściem mieszków włosowych zatkanym przez sebum lub martwy naskórek.

Aby zrozumieć, kim jest Twój przeciwnik, czyli wągier, i jak go usunąć, należy koniecznie poznać przyczyny powstawania zaskórników. Dlaczego na twarzy pojawiają się charakterystyczne kropki? Powodów jest kilka:

  • nadmierna produkcja sebum,
  • rezygnacja z regularnego złuszczania martwego naskórka,
  • niedokładny demakijaż i niedokładne oczyszczanie twarzy,
  • nieprawidłowa dieta,
  • stosowanie nieodpowiednich kosmetyków (zawierających np. składniki komedogenne, czyli zatykające pory),
  • zaburzenia hormonalne,
  • czynniki genetyczne,
  • zanieczyszczone powietrze,
  • stres.

Jak widzisz – przyczyn powstawania zaskórników jest wiele. Na szczęście mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby na to, jak oczyścić twarz z wągrów! Pamiętaj tylko, aby uzbroić się w cierpliwość – uporanie się z zaskórnikami to długotrwały proces.

Nie zapomnij także, że lepiej zapobiegać, niż szukać sposobów na pozbycie się wągrów. Właśnie dlatego pamiętaj o dokładnym demakijażu i oczyszczaniu skóry, regularnym złuszczaniu martwego naskórka oraz stosowaniu właściwych kosmetyków dopasowanych do typu i potrzeb Twojej cery.

Jak oczyścić twarz z wągrów? Spróbuj dwuetapowego oczyszczania!

Wiele osób zazdrości Koreankom pięknej, nieskazitelnej cery. Jak się jednak okazuje – sekretem są nie tylko geny, ale również odpowiednia pielęgnacja, która coraz częściej jest też stosowana w Europie. W ten sposób do codziennej pielęgnacji kobiet i mężczyzn trafiło dwuetapowe oczyszczanie, które jest rewelacyjnym sposobem na zaskórniki. Jak oczyścić twarz z wągrów już na etapie mycia twarzy? 

Zacznij od znalezienia dwóch kosmetyków. Pierwszym krokiem jest zastosowanie produktu stricte do demakijażu, który radzi sobie nie tylko z pozostałościami po make-upie, ale także z kremem z filtrem, kosmetykami wodoodpornymi oraz wszelkimi zabrudzeniami, które każdego dnia osadzają się na skórze – kurzem, pyłem czy resztkami smogu. Tak naprawdę może to być dowolny produkt, warto, żeby bazował na oleju. To właśnie tłuste formuły radzą sobie najlepiej z demakijażem i oczyszczaniem. Polecamy Ci:

  • płyny micelarne – zawierają micele, czyli malutkie cząsteczki, które połączone z roztworem wodnym przyciągają do siebie wszelkie zanieczyszczenia, jednocześnie nie powodując podrażnień ani przesuszenia skóry;
  • oleje do demakijażu twarzy – naturalne kosmetyki, które nie tylko rozprawiają się z zanieczyszczeniami, ale także odtykają zatkane pory, łagodzą stany zapalne, regulują produkcję sebum czy koją podrażnienia,
  • masełka do demakijażu – znakomite zamienniki płynów micelarnych i oleju, które zyskują na popularności i działają skutecznie – rozpuszczają zabrudzenia, są delikatne dla skóry i chronią ją przed przesuszeniem.

Kolejnym etapem dwufazowego oczyszczania jest faza wodna, czyli zastosowanie kosmetyku myjącego bazującego na wodzie. Może to być pianka, żel lub emulsja, koniecznie o łagodnej formule, które nie powodują nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia skóry. Dzięki temu Twoja twarz będzie dokładnie oczyszczona i gotowa do aplikacji kolejnych kosmetyków. Z czasem zauważysz, że przy kolejnym myciu każdy wągier będzie mniej widoczny, aż zniknie, a Ty nie będziesz szukać sposobów na to, jak go usunąć.

Czy OCM działa na wągry? Jak je usunąć z pomocą Oil Cleansing Method?

Masz wągry i zastanawiasz się, jak je usunąć? Być może dobrym wyborem będzie OCM, czyli ​​Oil Cleansing Method. To oczyszczanie twarzy olejami, które z roku na rok zyskuje na popularności. Podobnie jak olejki z emulgatorami, tak i mieszanki olejów bez problemu radzą sobie z wodoodpornym makijażem i kosmetykami, kurzem i innymi zanieczyszczeniami, jednocześnie nie zaburzając bariery hydrolipidowej skóry. Osoby, które przetestowały OCM, potwierdzają, że cera staje się gładsza, koloryt ujednolicony, a wągry, zaskórniki i stany zapalne znikają.

Jak stosować metodę OCM, aby pozbyć się wągrów? Zacznij od dobrania odpowiedniego rodzaju oleju. W przypadku cery tłustej i trądzikowej świetnie sprawdzi się olej konopny, lniany, z pestek dyni czy tamanu. Wymieszaj kilka kropel z bazową formułą – olejem rycynowym, a następnie przystąp do oczyszczania i demakijażu twarzy. Pamiętaj, by zmywać mieszankę chłodną wodą. Najlepiej namoczyć ręcznik lub ściereczkę i delikatnie zetrzeć kosmetyk.

Jak się pozbyć wągrów? Wypróbuj kwas salicylowy w duecie z glinką zieloną

Innym sposobem na to, jak się pozbyć wągrów, jest duet kwasu salicylowego i glinki zielonej. To metoda, popularna zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Potrzebujesz do niej dowolnego kosmetyku z kwasem salicylowym 2% (tonik lub serum), który należy aplikować na dokładnie oczyszczoną i suchą skórę. Daj składnikowi aktywnemu czas, aby zadziałał, a następnie po 30-40 minutach nałóż na twarz maseczkę z glinki zielonej. Zadbaj o to, aby nie wyschła, spryskując ją co chwilę hydrolatem, tonikiem w sprayu lub wodą. Po upływie kolejnych 10-15 minut możesz zmyć całość i przystąpić do następnych kroków pielęgnacyjnych.

Jak to możliwe, że taki zestaw pomaga pozbyć się wągrów? Sekret tkwi w działaniu każdego składnika mieszanki:

  • kwas salicylowy usuwa martwy naskórek, odblokowuje pory, wygładza skórę, zmniejsza przebarwienia i reguluje produkcję sebum;
  • zielona glinka ma właściwości ściągające, zwęża pory, przyspiesza gojenie niedoskonałości i pochłania nadmiar sebum.

Peeling na wągry – jak usunąć wągry złuszczaniem martwego naskórka? 

Chcesz poznać inny sposób na to, jak się pozbyć wągrów? Jest nim złuszczanie! Regularne wykonywanie peelingu nie tylko pomaga w walce z istniejącymi już zaskórnikami, ale także ogranicza ich powstawanie, ponieważ pomaga w usunięciu martwego naskórka. Jak pamiętasz z pierwszej części artykułu – może on zatykać pory. Najlepszym wyborem są peelingi enzymatyczne lub kwasowe, zwłaszcza jeśli masz cerę trądzikową. Wykonuj je 1-2 razy w tygodniu, najlepiej przed zastosowaniem maseczki, a już wkrótce zauważysz redukcję wągrów i poprawę wyglądu skóry. 

Jak wyciskać wągry? Czy to w ogóle dobry pomysł?

Wiele osób szuka w internecie informacji o tym, jak wyciskać wągry. Choć jest to dość szybka metoda, która nie wymaga żadnej inwestycji finansowej, to najlepszym wyborem jest zrezygnowanie z tego pomysłu. Powód jest prosty – w ten sposób można narobić sobie więcej szkody niż pożytku. Niewłaściwe usuwanie zaskórników w domowym zaciszu prowadzi do roznoszenia zmian na twarzy, powstawania blizn i przebarwień oraz podrażnienia, a nawet uszkodzenia skóry.

Istnieją dwa wyjątki. Pierwszym z nich jest wizyta u kosmetyczki, która wykonuje manualne oczyszczanie twarzy. Specjalistka dba o odpowiednią higienę i wie, w jaki sposób i pod jakim kątem usuwać zaskórniki, aby nie pozostawić po nich śladu ani żadnych resztek w porach. Drugim wyjątkiem, do którego warto jednak podchodzić z ostrożnością i dystansem, jest przygotowanie parówki lub wzięcie gorącego prysznica, po których oczyszczenie twarzy stanie się łatwiejsze.

Jak wyciskać wągry po tzw. parówce? Zacznij od dokładnego oczyszczenia skóry i wykonania peelingu enzymatycznego. Kolejnym krokiem jest przygotowanie miski z gorącą wodą lub namoczonego w niej ręcznika – ciepło pomoże w delikatnym rozszerzeniu porów, które ułatwi usunięcie zaskórników. Pamiętaj, aby zawsze przed wyciskaniem myć ręce, w trakcie nie wbijać w skórę paznokci, a po zakończeniu przetrzeć twarz wacikiem nasączonym tonikiem lub hydrolatem. Dobrym pomysłem jest także zainwestowanie w łyżeczkę do usuwania wągrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

two × five =

INSTAGRAM DROGERIA_PIGMENT