Jak szczotkować twarz na sucho? Efekty

Jak szczotkować twarz na sucho? Efekty
Ogólne, Twarz
Spis treści

O dobroczynnym działaniu szczotkowania ciała słyszał niemal każdy. Szczotkowanie na sucho ma pobudzić skórę do życia, pobudzić krążenie krwi, ujednolicić koloryt skóry, zmniejszyć obrzęki oraz usunąć toksyny. Większość informacji jakie można znaleźć dotyczy jednak szczotkowania przede wszystkim takich części ciała jak brzuch, pośladki czy nogi. Co jednak ze skórą twarzy? Czy zabieg szczotkowania jest także odpowiedni dla niej? Sprawdź!

Korzyści płynące z zabiegu szczotkowania na sucho

Szczotkowanie na sucho to zabieg, który cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. Wynika to z dwóch kwestii. Pierwszą z nich jest skuteczność zabiegu, z drugiej niska jego cena. Regularnie przeprowadzany zabieg szczotkowania na sucho daje piorunujące efekty. Skóra jest ujędrniona, gładka i pozbawiona cellulitu. Co ważne, zabieg nie jest czasochłonny. Panie przeprowadzające systematycznie zabieg zapewniają, że wystarczy kilka minut szczotkowania danej partii ciała, aby już po kilku tygodniach zauważyć realną poprawę stanu skóry. Szczotkowanie na sucho przeznaczone jest dla osób w każdym wieku. Z powodzeniem korzystać z niego mogą zarówno nastolatki w celach prewencyjnych, jak i osoby w średnim wieku lub dojrzałe, chcące zminimalizować skutki starzenia się skóry i poprawić jej ogólną kondycję.

Jaką szczotkę warto wybrać?

Niezależnie od tego, czy chcesz zaopatrzyć się w szczotkę do szczotkowania ciała, czy też twarzy, warto przede wszystkim postawić na jakość. Chcąc zapewnić sobie skuteczność, trwałość oraz bezpieczeństwo, warto wybrać szczotkę z naturalnym włosiem. Świetnym wyborem będzie włosie konia, z brody kozy oraz włosie dzika. Jeśli jesteś na diecie wegańskiej i zależy Ci na szczotce niepochodzącej od zwierząt, to dobrym wyborem będzie szczotka z agawy, kokosa lub trawy morskiej. Należy przy tym pamiętać, że są to szczotki o wiele twardsze. Trzeba je zatem używać o wiele delikatniej. Ostateczny wybór szczotki oraz twardości włosa powinien być podyktowany tym, w jaki sposób skóra reaguje na nacisk. Jeśli Twoja skóra łatwo ulega podrażnieniu, to świetnym wyborem będzie szczotka z miękkim włosiem. W sklepach internetowych dostępne są drewniane szczotki do kąpieli i masażu ciała, które pozwalają odprężyć się podczas kąpieli oraz pobudzić skórę. Przy pomocy tego typu szczotki usuniesz martwy naskórek, poprawisz mikrokrążenie oraz zadbasz o elastyczność skóry.

Szczotka do suchego masażu twarzy

Szczotki do suchego masażu twarzy są niewielkich rozmiarów. Z uwagi na przemyślany kształt perfekcyjnie mieszczą się w dłoni i są łatwe w użyciu. Naturalna szczotka do twarzy to produkt przeznaczony do codziennego masażu. Szczotkowanie na sucho to zabieg, który pozwoli ci pozbyć się złogów toksyn, zanieczyszczeń, usunąć martwy naskórek, pobudzić układ krążenia, a także sprawić, że skóra będzie bardziej miękka i jędrna. Tego typu zabieg ma także za zadanie zwiększyć przyswajalność substancji aktywnych zawartych w kosmetykach. Już 5-minutowy masaż sprawi, że kremy regenerujące oraz olejki będą wiele bardziej przyswajalne niż w przypadku braku masażu. Szczotkowanie na sucho twarzy zmniejsza także napięcie mięśniowe oraz wizualnie odmładza twarz.

Jakich zasad należy przestrzegać podczas szczotkowania skóry twarzy?

Przed przystąpieniem do szczotkowania twarzy na sucho należy zadbać o to, aby skóra była sucha i czysta. Nie może być pokryta żadnymi kremami, maseczkami ani kosmetykami kolorowymi. Skóra powinna być także pozbawiona wszelkiego rodzaju wyprysków oraz stanów zapalnych. Jeśli na Twojej twarzy pojawiły się problemy z krostami, niewielkie ranki albo wypryski, zrezygnuj ze szczotkowania skóry twarzy na kilka kolejnych dni. Całkowicie zrezygnować ze szczotkowania twarzy należy wówczas, gdy w ostatnich dniach przeprowadzony został zabieg polegający na złuszczeniu naskórka kwasami. Przeciwwskazaniem są także odstające pieprzyki. Jeśli skóra podlegała ingerencji chirurgii plastycznej, to należy skonsultować wykonywanie zabiegu z swoim lekarzem. Mimo, iż specjaliści dają zielone światło dla szczotkowania twarzy nawet codziennie, to intensywność i częstotliwość przeprowadzenia zabiegu warto dostosować do własnych możliwości i preferencji.

Jak szczotkować twarz na sucho krok po kroku

Zabieg szczotkowania twarzy na sucho powinien być przeprowadzony wedle ścisłego schematu. Cały masaż zaczynamy od wewnętrznej części twarzy przy nosie i kierujemy się na zewnątrz w kierunku uszu. Tak samo postępujemy w przypadku czoła, kierując się w kierunku skroni, jak również brody, kierując się w kierunku zewnętrznym. Przy pomocy szczotki do twarzy można także masować usta. Przed przystąpieniem do zabiegu należy umyć skórę i wyrównać jej pH na przykład hydrolatem. Istotne jest także całkowite osuszenie skóry ręcznikiem. Ruchy wykonywane podczas masażu mogą być proste lub koliste. Co ważne, omijaj okolice oczu, a także nie trzyj w jednym miejscu zbyt długo. Unikaj także dociskania szczotki do skóry. Szczotkowanie całej twarzy powinno zająć około 2 minut.

Co nakładać na twarz po przeprowadzonym masażu?

Jak już wspomnieliśmy, skóra twarzy po szczotkowaniu jest bardziej chłonna. Jest to zatem świetny moment na to, aby zastosować dobrej jakości krem bądź serum do twarzy. Szczotkowanie najlepiej wykonywać na wieczór i wówczas użyć kosmetyku dostosowanego do potrzeb skóry. Warto sięgnąć po serum do twarzy z witaminami, bardzo mocno nawilżające kremy oraz poprawiające stan skóry maski. Zdecydowanie warto wybrać kosmetyk o potwierdzonej skuteczności, z bogatym składem oraz o dobrej wydajności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

five × five =

INSTAGRAM DROGERIA_PIGMENT