Jak aplikować podkład, aby jeszcze lepiej wyglądał na Twojej skórze?

Ogólne
Spis treści

Gąbki do podkładu podbiły serca wielu kobiet kochających makijaż, oczywiście nie bez powodu! Dzięki nim nasz makijaż może wyglądać naprawdę świetnie a podkład idealnie stopi się ze skórą. Dzisiaj przyjrzymy się gąbkom dostępnym w naszej drogerii oraz temu czym różnią się od siebie!

 

Labo Beauty, silikonowa gąbka do makijażu


Silikonowa gąbeczka do aplikacji podkładu zupełnie inna niż wszystkie tego typu produkty. W pierwszej chwili może przypominać nam wkładki do butów lub biustonoszy! 🙂 Ma owalny kształt, jest całkowicie gładka i wypełniona miękkim silikonem. W pewnym stopniu możemy ją zginać i lekko zwinąć.

Od innych gąbek odróżnia ją to, że zupełnie nie wypija podkładu, oszczędzamy więc sporo produktu. Dzięki jej powierzchni możemy niezwykle równomiernie rozprowadzić podkład na twarzy. Aplikacja produktu może zająć nam jednak troszkę więcej czasu a jeśli nałożymy za dużo podkładu, gąbeczka będzie się ślizgać. Dlatego lepiej zacząć od rozprowadzenia mniejszej ilości w różnych miejscach twarzy. Dodatkowo gąbkę silikonową o wiele łatwiej umyć – będzie nam też służyć znacznie dłużej niż klasyczne gąbeczki. Jeśli jeszcze nie próbowałyście, na pewno warto zobaczyć jak radzi sobie z podkładem!

Beautyblender


Najbardziej miękka z prezentowanych gąbka, która pozwala na najlepsze połączenie podkładów ze skórą oraz daje najbardziej naturalny efekt. Ma widoczną, porowatą strukturę,po zwilżeniu wyraźnie zmienia wielkość i wraca do oryginalnej, najłatwiej się domywa, ale też wypija większą ilość podkładu. Za to dzięki swej miękkości, przy dociskaniu do skóry też najwięcej go oddaje.

Z tą gąbką pracuje się najłatwiej i wyższa cena w tym wypadku zdecydowanie przekłada się na dobrą jakość. Dodatkowo Beautyblender występuje w wielu odcieniach.

Real Techniques, Miracle Sponge

Tańsza alternatywa dla Beautyblendera, nadal bardzo miękka i trochę bardziej gładka. Tak samo zmienia wielkość po zmoczeniu, czyści się troszkę trudniej, jest za to bardziej odporna na uszkodzenia. Ścięta z jednej strony pozwala na zgięcie i dotarcie do miejsc pod oczami. Jakościowo jest też najbliższa do Beauty Blendera, łatwiej osiągnąć z nią większe krycie od pierwszego nałożenia.

Holika Holika Gudetama

Trzecia w kolejności pod względem miękkości, urocza gąbeczka jest bardzo odporna na pęknięcia i zadrapania oraz zabiera stosunkowo mało produktu. Pod wieloma względami jest podobna do gąbki Real Techniques ale trochę inaczej wyprofilowana, nie ma żadnych ostrych krawędzi.

Annabelle Minerals, Softie L

Gąbka została stworzona z myślą o nakładaniu podkładów mineralnych- z tego względu jest odrobinę bardziej twarda niż np Real Techniques i minerały nie są wchłaniane do środka. Gąbka ma też dość gładką powierzchnię i pozwala na idealne stopienie minerałów ze skórą. Dzięki jej rozmiarowi, nakładanie podkładu przebiega znacznie szybciej i sprawniej. Jeśli dotąd nakładałyśmy minerały na mokro pędzlem, zauważymy, że gąbka daje o wiele lepsze efekty.

Oczywiście, tak samo dobrze nadaje się do aplikacji podkładów płynnych.

Donegal Blending Sponge

Dość twarda, duża gąbeczka, zmieniająca rozmiar po zmoczeniu. Ma bardzo gładką strukturę i w bardzo niewielkim stopniu 'wypija’ podkład. Wolno wysycha i jest trochę twardsza od gąbki Anabelle Minerals. Dużą zaletą jest oczywiście jej cena.

W7 Trio, trzy gąbki do makijażu w zestawie


Tutaj mamy gąbkę do podkładu oraz dwie mniejsze gąbeczki do korektora pod oczami. W porównaniu z resztą gąbki W7 są najbardziej twarde, właściwie nie zmieniają rozmiaru po moczeniu oraz w najmniejszym stopniu wypijają podkład.

Która z gąbeczek należy do Waszych ulubionych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + fourteen =

INSTAGRAM DROGERIA_PIGMENT