Jak sprawić, by pędzle żyły długo i szczęśliwie?

Ogólne
Spis treści

Jak myć pędzle?


Odpowiednie traktowanie pędzli sprawi, że mogą służyć nam latami w niezmienionym stanie. Często im więcej inwestujemy w nasz zestaw pędzli, tym bardziej zależy nam na tym, by mycia i częste używanie nie wpływały negatywnie na stan włosia, a także by pędzle zachowały swój kształt. Dzisiaj pokażemy Wam, jak skutecznie myć oraz dezynfekować pędzle oraz jakie produkty sprawią, by wyglądały one jak w dniu zakupu!

Do doraźnego oczyszczania pędzli i wszelkich akcesoriów przyda nam się Pierre Rene – UNIVERSAL CLEANSER, czyli produkt w sprayu. Zawiera alkohol i dlatego świetnie sprawdza się jako pomocnik makijażystek i osób, które chcą szybko zdezynfekować pędzle. Spryskujemy nim dane narzędzie, a jeśli chcemy, nadmiar podkładu czy cieni możemy jeszcze usunąć wycierając pędzel o chusteczkę lub wacik.

Jeśli chodzi o mycie pędzli, mamy parę opcji do wyboru:

MAKEUP REVOLUTION – Anti Bacterial Brush Shampoo


 żelowy 'szampon’ do mycia pędzli, który po prostu nakładamy na mokre włosie i spieniamy, do momentu w którym pędzel będzie całkowicie czysty. Tutaj przyda nam się jeszcze tarka, o której zaraz. 🙂 Szampon ma delikatny zapach, świetnie usuwa podkłady, nie brudzi trzonków i nie pozostawia osadu.

Tarka MAKEUP REVOLUTION Pro Brush Cleanse Tool


pozwala na skuteczne, ale jednocześnie delikatne spienienie produktu do mycia i lepsze domycie pędzli. Nakładając tarkę na dwa palce przeciągamy pędzlem w jedną i drugą stronę, co chwilę płucząc całość pod strumieniem wody. Po chwili nasze narzędzia są czyste a my nie musiałyśmy nawet moczyć rąk. 😉

GOLDEN ROSE BRUSH CLEANSER


ten produkt nie wymaga zmydlania podczas użycia, ale po wyczyszczeniu pędzla powinnyśmy go wypłukać wodą. Nakładamy większą ilość preparatu na pędzel i wycieramy go o ściereczkę, papier czy wacik, aż nie stanie się całkowicie czysty. Z pomocy tego płynu dobrze jest skorzystać, jeśli chcemy od razu wyczyścić pędzle, ale przepłukać je możemy np. dopiero w domu.

FREEDOM Pro Studio Brush Bath


plastikowe opakowanie mieści twarde mydełko do pędzli, co jest naprawdę świetnym rozwiązaniem! Mokrym pędzlem zataczamy kółeczka, spieniając produkt a następnie płucząc włosie pod strumieniem wody. Tak samo po wszystkim płuczemy nasze 'mydło’, które świetnie usuwa wszelkie podkłady, ładnie radzi sobie właściwie z każdym kosmetykiem do twarzy. Nie zlepia włosków, nie brudzi i nie tłuści trzonków pędzli i jest wyjątkowo wygodne w użyciu!

Jak suszyć pędzle?

Przy suszeniu pędzli pamiętajmy o tym, by nie kłaść ich bezpośrednio na kaloryferze, szczególnie jeśli zależy nam na utrzymaniu kształtu włosia. Tutaj pomoże nam też sprytny wynalazek o nazwie BRUSH GUARDS – osłonki na pędzle, dzięki którym przez lata mogą zachować idealny kształt!

Możemy nakładać je po umyciu, bo dzięki temu, że są delikatną siateczką, nasze pędzle nadal mogą wyschną. Możemy nakładać je też na suche lub troszkę podsuszone pędzle.

W jaki sposób Wy dbacie o swoje pędzle? A może macie jeszcze jakieś pytania? 🙂 Z chęcią odpowiemy na wszystkie wątpliwości w komentarzach poniżej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

seventeen − five =

INSTAGRAM DROGERIA_PIGMENT