Olejowanie – prosty sposób na włosy Twoich marzeń

Ogólne
Spis treści

Kiedy zaczynamy przygodę z olejami i chcemy odkryć, który jest najlepszy dla naszych włosów, najważniejsze jest choćby przybliżone ustalenie ich porowatości. Jeśli jednak mamy z tym problemy, możemy zacząć od wypróbowania dwóch typów olejków sprawdzających się na różnych typach włosów.

Czym olejować włosy?

Idealny do włosów niskoporowatych jest olej kokosowy. Może przypaść do gustu również włosom średnioporowatym, ale włosy wysokoporowate raczej będzie puszyć i na nich się nie sprawdzi.

Jeśli olej kokosowy odpowiada Waszym włosom, istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że sprawdzi się na nich też Amla –  to trochę inne połączenia olejków, również preferowane przez włosy średnio i niskoporowate. Amla ze względu na zawartość parafiny potrafi też mocno włosy wygładzić i z tego względu bywa, że również włosy wysokoporowate lubią jej towarzystwo np. z dodatkiem oleju lnianego.

Olej ze słodkich migdałów sprawdzi się najlepiej na włosach kobiet, których włosy mają wysoką lub średnią porowatość. Może być doskonałą bazą do łączenia i dodawania innych olejków. Całkiem dobrze wypada właśnie w połączeniu z Amlą albo kokosem – wtedy bardziej polubią go włosy niskoporowate.

Jednym z najlepszych olejków do pielęgnacji włosów wysokoporowatych, ale też zniszczonych i suchych, jest olej lniany. Właśnie taki w swojej ofercie ma Your Natural Side. Jeśli szukacie idealnego oleju do tego typu włosów, lniany warto wypróbować w pierwszej kolejności!

Kiedy zorientujemy się, czy odpowiada on naszym włosom, możemy dać szansę jeszcze jednemu, genialnemu połączeniu. To Silk Hair Oil z Ecolabu – mix oleju lnianego, migdałowego, z zarodków pszenicy i protein jedwabiu, a także kolagenu i witaminy E.

Ten olej sprawdzi się na włosach które jednocześnie lubią i potrzebują niewielkiej dawki protein. Niesamowicie pięknie wygładza i nabłyszcza włosy!

Dodatkowo mogą nam posłużyć następujące oleje:

Włosy średnioporowate:

– olej macadamia

– olej sezamowy

– olej ze słodkich migdałów

– oliwa z oliwek

– olej ryżowy

– olej arganowy

Włosy niskoporowate:

– masło shea

– masło kakaowe

– masło mango

– olej kokosowy

– olej babassu

– olej rycynowy

Włosy wysokoporowate:

– olej z wiesiołka

– olej lniany

– olej z pachnotki

– olej sojowy

– olej z pestek dyni

– olej konopny

– olej z dzikiej róży

olej z pestek winogron

Oczywiście warto pamiętać, że ogólne zasady nie zawsze się sprawdzają i bywają włosy, które przeczą wszelkim teoretycznym ustaleniom!

Jak olejować włosy?

Kiedy pielęgnujemy olejem włosy po raz pierwszy, najlepiej zaczynać od mniejszej ilości i nakładać olej od końców ku górze włosów. Najlepiej nakładać olej na suche włosy i trzymać go na nich minimum godzinę, po czym umyć głowę szamponem.

Niektóre osoby lubią trzymać olej na włosach całą noc, jednak najczęściej 2-3 godzinne olejowanie jest wystarczające.

Jak zmyć olej z włosów?

Jeśli mamy problemy ze zmywaniem oleju, dobrze jest przed myciem szamponem nałożyć na zmoczone włosy odżywkę, która pomoże usunąć olej dokładniej, bez niepotrzebnego przesuszania. Potem myjemy skórę głowy i włosy do końca usuwając olej.

Jakie oleje najlepiej sprawdzają się na Waszych włosach?  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

twenty − 12 =

INSTAGRAM DROGERIA_PIGMENT