Pomada, kredka, a może cienie? Krótki poradnik o tym, jak perfekcyjnie podkreślić brwi.

Ogólne
Spis treści

Idealne brwi dla każdego znaczą trochę coś innego. Jedne z nas uwielbiają misternie uzupełniony łuk, podczas gdy inne wolą bardziej naturalny efekt. Niezależnie od tego jaką opcję wybierzemy, jedno jest pewne – brwi stanowią ramę dla naszych oczu i niesamowicie ważny element twarzy, którego odpowiednie podkreślenie może przynieść świetne efekty. Dzisiaj przyjrzymy się kosmetykom do brwi, które mogą okazać się najbardziej pomocne. Jakie są ich zalety i wady? Jak pomogą nam w uzyskaniu idealnego wyglądu brwi?

Zależnie od tego jakie są nasze potrzeby i jakiego efektu szukamy, mamy do wyboru parę typów kosmetyków do brwi, po jakie możemy sięgnąć.

Pomady do brwi

często najbardziej trwałe, szczególnie jeśli są wodoodporne. Z ich pomocą możemy mocniej zdefiniować kształt brwi, uzyskać ostrzejsze linie niż w przypadku cieni, trochę bardziej stopniować efekt i rodzaj nasycenia. Możemy też dokładać warstwy i sprawić, że początek naszych brwi będzie delikatniejszy a szczyt łuku już bardziej ciemny. Pomady dają troszkę większe pole do popisu niż cienie, ale mogą też bardziej osadzać się na włoskach. Przykładem pomady do brwi w dobrej cenie jest np. Freedom Eyebrow Pomade w kolorze Ash Brown. To ładny, zgaszony brąz.

Cienie do brwi

mogą dać nam bardzo naturalny i miękki efekt, a nakładane na mokro stworzą też bardziej ostrą linię. Są mniej trwałe, ale za to nie osadzają się na włosach, mogą być też dobrą opcją, jeśli potrzebujemy tylko bardzo delikatnego, czy jasnego dodatku. Paletka Sleek – Brow Kit zawiera taki cień oraz lekko koloryzujący wosk do układania.

Kredki do brwi

trwałe i dość precyzyjne, jednak z ich pomocą nie uzyskamy bardzo ostrych i imitujących włoski linii. Raczej równomiernie wypełnimy łuk, uzyskamy naturalny i subtelny efekt. Jeśli jakiś nadmiar kredki zebrał się na włoskach, możemy użyć drugiej końcówki czyli szczoteczki by wszystko ładnie rozczesać. Przykładem dobrej i trwałej kredki jest Golden Rose – Longstay Precise Browliner. Wybór kolorów kredek jest spory i właściwie tak samo szeroki, jak w przypadku cieni czy pomad. Jest to też jedna z szybszych opcji, jeśli nie chcemy lub nie możemy poświęcić brwiom więcej czasu.

Pisaki do brwi

Jednym z lepszych pisaków na rynku jest Catrice – Longlasting Brow Definer, który sprawdzi się idealnie, jeśli zależy nam na precyzji i nawet dorysowywaniu pojedynczych włosków. Jest to też jedno z szybszych rozwiązań, bo dosłownie z pomocą paru ruchów możemy wypełnić łuk brwiowy. Wadą jest mniejsza ilość odcieni, możliwość starcia przy zetknięciu z wodą lub potem. Musimy też uważać przy początkowym odcinku łuku, bo tam musimy naprawdę delikatnie i precyzyjnie dorysowywać włoski, by nie przesadzić.

Jeśli zamierzamy wybrać pomadę do brwi lub paletkę, dobrze jest zaopatrzyć się w skośny, ścięty pędzelek. Tutaj obowiązuje zasada; im bardziej precyzyjny i cienki, tym lepiej. Całkiem fajne pędzelki ma Hakuro (H85), ale najbardziej precyzyjne znajdziecie w ofercie Maestro.

Drugim niezbędnym narzędziem jest utrwalający żel,  który utrzyma brwi w miejscu i ładnie je ułoży. Może to być albo transparentny Lumene Eyebrow Fixig Gel, albo nadający kolor żel marki Gosh. Z pomocą tego drugiego możemy nawet rozjaśnić lub przyciemnić włoski- zależnie od tego na jaki kolor się zdecydujemy. To świetna opcja dla osób, które nie chcą bawić się w rysowanie czy wypełnianie brwi i zależy im tylko na konkretnym odcieniu włosków oraz wyczesaniu.

Jakie produkty do brwi Wy preferujcie? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × one =

INSTAGRAM DROGERIA_PIGMENT