Więcej światła! Rozświetlacz bez tajemnic

Ogólne
Spis treści

Nie dosypiasz? Chcesz dodać cerze świeżości? Oszukaj wszystkich za pomocą strobingu. Oto kilka sztuczek i porad, jak używać rozświetlacza. Rozświetlić cerę jest zdecydowanie łatwiej niż wykonturować, ale, wbrew pozorom, rozświetlacz trzeba nakładać z głową.

Rozświetlacz to zdradliwy kosmetyk. Używany nieumiejętnie, może zamienić twarz w kulę dyskotekową. Na portalach plotkarskich co rusz pojawiają się gwiazdy, które ewidentnie przedobrzyły z rozświetleniem skóry. Ich cera robi wrażenie spoconej, a nie zdrowo rozpromienionej. Być może na czerwonym dywanie jesteś rzadziej niż one, ale to wcale nie oznacza, że powinnaś odpuścić sobie strobing. Jak nakładać rozświetlacz, by uniknąć wpadki?

Przygotowanie skóry do rozświetlacza

Przed nałożeniem rozświetlacza, nałóż na cerę dobry preparat nawilżający (bazę lub krem). Na kilka dni przed większym wyjściem skup się na mocnym nawilżeniu skóry – stosuj peeling, maseczki i serum nawilżające, a także pij dużo wody.

Baza nawilżająca pomoże odzyskać skórze energię. Jeśli masz tłustą cerę, użyj kosmetyku, który nie zawiera tłuszczu, np. nawilżającej, beztłuszczowej bazy Make-up Atelier.

Rozświetlacz Drogeria Pigment

Dobór odcienia do swojej karnacji

Jeśli nie chcesz osiągnąć efektu jak z lat 90. – „zmrożonej” rozświetlaczem skóry, dopasuj go do swojej cery.

Rozświetlacz Nabla Angel w odcieniu wanilii będzie idealny do cery jasnej, alabastrowej – dla posiadaczek podkładów typu Ivory. Do takiej karnacji będą świetne odcienie szampańskie i kremowe, w tym również The Balm Mary Lou.

Cera jasna, ale wpadająca w brzoskwiniowe tony (nieco opalona, w zdrowym odcieniu) będzie wyglądać dobrze rozświetlona kolorami wpadającymi w odcienie różowego szampana (np. Lumene Midnight Sun czy Miya rozświetlacz Rose Diamond).

Dla cery oliwkowej świetne będą odcienie ze złotymi tonami, np. Miya rozświetlacz Sunset Glow i metaliczny rozświetlacz w płynie Golden Rose oraz Pixie Starlit Whispers.

Opalonej, śródziemnomorskiej karnacji również nie zaszkodzi złoto, choć bardziej spójne będą tony wpadające nawet w terracottę (brąz).

Jak nakładać rozświetlacz?

Jak używać rozświetlacza w przemyślany sposób? Nakładaj go tylko na miejsca, które łapią światło – kości policzkowe, skronie, grzbiet nosa, nad linią brwi w kącikach oczu i nad łukiem kupidyna. Nie uwydatniaj innych partii twarzy. W innym przypadku skóra będzie robić wrażenie przetłuszczonej. Przy tłustej cerze, omijaj dodatkowo czoło i podbródek, które już bez rozświetlacza lekko się „świecą”.

Rozświetlacze Drogeria Pigment

Jak używać rozświetlacza?

Jak używać rozświetlacza przy skórze tłustej? Jeśli posiadasz taką właśnie cerę, pozostałe Twoje kosmetyki – w tym bronzer, baza, podkład, puder do wykończenia – wszystkie powinny być matujące. W innym przypadku, zamiast nadać cerze zdrowego glow, podkreślisz jej niedoskonałości. Wydobędziesz na światło dzienne to, co wolałabyś ukryć przed światem.

A Ty, do której drużyny należysz – wolisz rozświetlać czy konturować cerę? Znasz rozświetlacze ze zdjęć, masz z nimi jakieś doświadczenia? Pochwal się w komentarzu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 − 4 =

INSTAGRAM DROGERIA_PIGMENT