Jak dbać o cerę naczynkową? Pielęgnacja, kosmetyki, sprawdzone porady

Ogólne
Spis treści

Do cery naczynkowej należy podchodzić z należytą uwagą. Tego typu cera wymaga specjalnej opieki, a to wszystko ze względu na to, że jest ona niezwykle delikatna, cienka i łatwo ją podrażnić. Reaguje ona bowiem silniej na działanie wielu czynników zewnętrznych, takich jak wiatr czy niskie temperatury aniżeli cera normalna. Nie pomaga w tym również problem rozszerzonych naczynek, które przyczyniają się do powstania rumianych policzków. Dlatego jeśli rumień pojawia się na Twojej twarzy zarówno w okolicznościach stresogennych, jak i wywołujących euforię to znaczy, że możesz mieć do czynienia z cerą naczynkową. Drobne naczynka krwionośne znajdujące się w obrębie twarzy pod wpływem skrajnych emocji rozszerzają się, powodując rumień, na którego pojawienie się mogą mieć również czynniki wewnętrzne, a dokładnie zmiany zachodzące w Twoim organizmie. Dlatego w poniższym artykule opowiemy, jak wygląda cera naczynkowa,jak dbać o cerę naczynkową, jak pozbyć się naczynek na twarzy, jakie produkty do cery naczynkowej sprawdzą się w Twoim codziennym rytuale pielęgnacyjnym oraz jakie produkty rozszerzają naczynia krwionośne.

Cera naczynkowajak wygląda?

Cerę naczynkową posiadają zazwyczaj osoby o jasnej karnacji i suchej skórze. Najczęściej spotyka się ją wśród kobiet, na co wpływ mają m.in. czynniki hormonalne, a dokładnie wysoki poziom estrogenu. Jednak jak wygląda cera naczynkowa i jakie są jej znaki rozpoznawcze? Sama skóra charakteryzuje się delikatnością oraz dużą wrażliwością. Ponadto, na powierzchni skóry prześwituje widoczna siateczka niewielkich naczynek krwionośnych, które są mało elastyczne i niezwykle kruche. Ze względu na swoją formę bardzo często owe naczynka nazywa się pajączkami. Mogą się one pojawiać w okolicach czoła, nosa, policzków oraz brody. Ze względu na często towarzyszący jej rozproszony rumień bądź nieestetyczne jednolite zaczerwienienia cera naczynkowa wpisuje się w definicję skóry wrażliwej oraz problematycznej. Nie bez powodu wspomnieliśmy również, że do cery naczynkowej należy podchodzić z odpowiednią uwagą. Na podłożu cery naczynkowej niekiedy powstaje trądzik różowaty, a także może dojść do zaburzeń warstwy hydrolipidowej, nadmiernego przesuszenia skóry czy powstania zmian grudkowo-zaskórnikowych.

Rumieńjak wygląda?

Rumień bardzo często towarzyszy cerze naczynkowej, jednak nie zawsze. Jak wygląda rumień i czym on właściwie jest? Rumień to nic innego jak miejscowe zaczerwienienie skóry, które jest następstwem rozszerzenia się powierzchniowych naczyń krwionośnych. Co ciekawe, może on pojawić się zarówno w wyniku przegrzania organizmu, jak i reakcji alergicznej bądź w stresogennej sytuacji. Ze względu na zespół chorobowy rumienia można wyróżnić jego trzy podstawowe rodzaje, takie jak rumień wielopostaciowy (sinoczerwone, wyraźne plamy), rumień trwały (pojedyncze fioletowo-czerwone plamy), rumień guzowaty (duże, głębokie guzki, może być spowodowany zakażeniem bakteryjnym lub wirusowym).

Czy nieprawidłowa pielęgnacja cery naczynkowej może przyczynić się do powstania rumienia?

Gdy już wiesz, jak wygląda rumień oraz cera naczynkowa, warto przedstawić przyczyny, które mogą wpływać na pojawienie się zaczerwienień oraz pajączków. Bardzo często na pogorszenie się stanu cery naczynkowej wpływa wiek, a co za tym idzie zmiany w gospodarce hormonalnej, jakie zachodzą u kobiet w okresie menopauzy. Niemniej świadoma pielęgnacja cery naczynkowej nie dotyczy wyłącznie kobiet dojrzałych. Posiadaczami cery naczynkowej mogą być również osoby młode. Bowiem na pojawienie się rumienia, jak wspomnieliśmy, wpływają nie tylko czynniki zewnętrzne, ale także wewnętrzne tj. zmiany zachodzące w naszym organizmie. Mowa przede wszystkim o zaburzeniach hormonalnych, problemach z nadciśnieniem, a nawet problemach żołądkowo-jelitowych. Co więcej, rumień może wywołać również nadmierny wysiłek fizyczny, zmiany pogodowe, kąpiele w wysokich temperaturach, alkohol, spożywanie ostrych potraw, aż wreszcie nieprawidłowa, przeprowadzana przy użyciu źle dobranych kosmetyków pielęgnacja.

Jak pozbyć się naczynek na twarzy?

Wbrew pozorom sposób, w jaki można pozbyć się naczynek na twarzy, wcale nie jest trudny. Pierwszym i najważniejszym krokiem jest ostrożna, systematyczna pielęgnacja z wykorzystaniem delikatnych produktów. Powinny być one pozbawione jakichkolwiek substancji drażniących w postaci alkoholu etylowego, sztucznych barwników oraz zapachów. Pamiętaj o dokładnym demakijażu, etapie oczyszczania oraz nawilżeniu, które powinno się przeprowadzać zarówno rano, jak i wieczorem. Unikaj również peelingów mechanicznych oraz kremów złuszczających naskórek, które mogą powodować ewentualne podrażnienia, a co za tym idzie, przyczynią się do pękania naczynek. Zdecydowanie lepiej, aby pielęgnacja cery naczynkowej opierała się na peelingach enzymatycznych. Dodatkowo możesz zadbać o doustną suplementację witaminy C, która jest niezbędna w procesie tworzenia się kolagenu oraz włączenie do codziennej diety warzyw i owoców bogatych nie tylko w witaminę C, ale także witaminę A, E i K, które wspierają niestabilne naczynka od środka.

Jak dbać o cerę naczynkową?

Cera naczynkowa wymaga odpowiedniej opieki, dlatego należy zwracać szczególną uwagę na kosmetyki, po które sięgamy podczas rytuału pielęgnacyjnego. Produkty do cery naczynkowej powinny głównie służyć wzmocnieniu naczyń krwionośnych oraz uszczelnieniu ich ścianek. Z tego również względu warto inwestować w profesjonalne kosmetyki do cery naczynkowej, które zawierają w swoim składanie witaminę C, E, K, PP, ekstrakty i oleje roślinne oraz kwas laktobionowy. W składzie owych produktów nie powinny znaleźć się jakiekolwiek substancje mogące spowodować widoczne podrażnienie skóry, takie jak mentol, mięta pieprzowa, olejek eukaliptusowy, a także wcześniej wspomniany alkohol oraz substancje zapachowe. Jakie jeszcze produkty rozszerzają naczynia krwionośne? Szkodliwe dla skóry ze skłonnością do rozszerzających i w następstwie pękających naczynek mogą okazać się gorące potrawy, napoje oraz ostre przyprawy tj. chili, pieprz, a nawet kurkuma. Dodatkowo warto zrezygnować z różnorodnych używek, takich jak kawa, nikotyna oraz alkohol.

Poznaj profesjonalne kosmetyki do cery naczynkowej

Na drogeryjnych półkach coraz częściej goszczą kosmetyki do cery naczynkowej. To prawdziwe wyjście naprzeciw klientom, którzy dotychczas musieli szukać równie skutecznych alternatyw. Ze względu na rosnące zainteresowanie tego typu kosmetykami nie mogło ich zabraknąć również w asortymencie naszej drogerii internetowej, na którego podstawie przygotowaliśmy poniższe zestawienie. Jakie profesjonalne kosmetyki do cery naczynkowej powinny zwrócić Twoją uwagę?

Demakijaż i oczyszczanie

Do cery naczynkowej świetnie sprawdzają się kosmetyki dedykowane osobom ze skórą wrażliwą. Jeśli chodzi o płyny micelarne do cery naczynkowej, to wśród nich znajdziesz m.in. płyn micelarny do skóry naczynkowej i wrażliwej od BasicLab, który pozwoli Ci na dokładne usunięcie resztek makijażu i drobnych zanieczyszczeń. Zawierający w swoim składzie pantenol, biolin P oraz witaminę PP, nada skórze poczucie nawilżenia, zarazem ją wzmacniając i łagodząc. W celu głębszego oczyszczenia polecamy natomiast pianki do mycia twarzy dla cery naczynkowej lub żele do mycia twarzy do cery naczynkowej. Wśród nich znajdziesz m.in. fizjologiczny żel do mycia skóry naczynkowej i wrażliwej od BasicLab, z tej samej serii, co wcześniej wspomniany płyn micelarny oraz żel do twarzy od Yope, który wyrównuje koloryt i rozjaśnia skórę.

Cera naczynkowa a kosmetyki do jej pielęgnacji

W asortymencie Drogerii Pigment uwzględniliśmy różnorodne kosmetyki do cery naczynkowej zaczynając od toników, hydrolatów, przez sera, po kremy oraz oleje. Bez wątpienia największą popularnością cieszą się kremy nawilżające do cery naczynkowej, które powinno stosować się rano i wieczorem. Dlatego nie mogło ich zabraknąć również w naszym zestawieniu. Zdecydowanie godną polecenia pozycją jest krem Oleum od Purite, w którego składzie znajdziemy escynę zapobiegającą pękaniu naczynek, ziele ruty wzmacniające je oraz kumarynę pobudzającą krążenie. Równie ciekawą pozycją kosmetyczną jest krem do twarzy dla cery naczynkowej marki La Le, który zawiera olej z rokitnika, macerat z forsycji oraz ekstrakt z arniki górskiej. Wszystkie te składniki mają działanie ochronne dla naczyń krwionośnych, redukują widoczność pajączków i regenerują skórę.

Cera naczynkowa może przysporzyć wiele nieprzyjemnych problemów. Jednak przy zachowaniu odpowiedniej pielęgnacji oraz stosowaniu dedykowanych jej kosmetyków będziesz mógł cieszyć się naturalnie piękną skórą. Najważniejsze, aby w stosowanych przez Ciebie produktach były obecne substancje nawilżające oraz wzmacniające m.in. naczynka krwionośne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

two × 1 =

INSTAGRAM DROGERIA_PIGMENT