Zapisz się do newslettera i odbierz rabat -10% na pierwsze zakupy Sprawdź szczegóły

Kategorie

Kremy nawilżające do cery naczynkowej

Nie wiesz czym charakteryzuje się cera naczynkowa i na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę? Najczęściej objawia się ona podatnością na podrażnienia i wysuszenie, towarzyszy jej uczucie ściągnięcia i pieczenia. Skóra jest cienka i zaczerwieniona, ponieważ naczynia krwionośne znajdują się blisko jej powierzchni, w wyniku czego są podatne na pęknięcia i tworzą tzw. pajączki. Czynniki drażniące, takie jak alkohol, wahania temperatur, ostre przyprawy, mocny stres czy emocje, wywołują rumieńce i uderzenia gorąca na twarzy. Ten rodzaj cery ma podłoże genetyczne, ale możesz wiele zrobić, by Twoja skóra była jędrna, miękka i świetlista. W tym celu należy przede wszystkim zadbać o jej prawidłowe nawilżenie. Zapewnią Ci to kremy nawilżające do cery naczynkowej, których szeroki wybór znajdziesz w Drogerii Pigment.

119 produktów

Jaki skład mają kremy nawilżające do cery naczynkowej?

Kremy nawilżające do cery naczynkowej zawierają kompleks witamin, ze szczególnym naciskiem na witaminę C, której zadaniem jest uszczelnienie naczyń krwionośnych, poprawienie mikrokrążenia, rozjaśnianie zaczerwienień i stymulacja produkcji kolagenu. Dzięki temu skóra długo pozostanie młoda i jędrna. Witamina K odpowiada za proces krzepnięcia krwi, uszczelnia naczynia krwionośne i zapobiega powstawaniu tak nielubianych pajączków.

Nie można zapominać także o retinoidach, które, o ile występują w odpowiednio niskim stężeniu, są zbawienne dla cery naczynkowej. Kwas hialuronowy wiąże cząsteczki wody oraz łączy włókna kolagenowe, zapewniając Twojej skórze odżywienie, wygładzenie i nawilżenie. Nad wyraz ważny w składzie idealnego kremu na dzień jest filtr UV, przynajmniej SPF 30. Cera naczynkowa jest szczególnie wrażliwa na skrajne warunki pogodowe, dlatego kremy zawierają masło shea.

Kremy nawilżające do cery naczynkowej w codziennej pielęgnacji

Po oczyszczeniu twarzy pianką lub żelem do mycia dokładnie ją osusz czystym ręcznikiem. Za pomocą wacika nałóż na nią tonik, zaaplikuj serum i pozostaw do wchłonięcia. Następnie użyj wybranego kremu nawilżającego do cery naczynkowej. Aby wspomóc jego działanie, wykonuj delikatny masaż twarzy, pamiętając, że skóra jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. Opcjonalnie możesz skorzystać z kwasu lub peelingu do cery naczynkowej, jeśli Twój naskórek potrzebuje natychmiastowego złuszczenia. Miej na uwadze jednak to, że takie produkty muszą być stosowane ostrożnie przy każdym typie cery. To tylko jedna z wielu kombinacji. W Drogerii Pigment znajdziesz szeroki wybór kosmetyków, które rozszerzą Twoją pielęgnację i sprostają Twoim oczekiwaniom. Pamiętaj, że dbanie o cerę naczynkową nie ogranicza się tylko do pielęgnacji od zewnątrz, ważna jest także odpowiednia dieta.

Kremy nawilżające do cery naczynkowej to dopiero początek!

Jeśli opisane objawy zgadzają się z Twoimi obserwacjami, posiadasz cerę naczynkową. Jest ona szczególnie wymagająca i delikatna, ale bez obaw! Zadbaliśmy o to, aby móc ją pokochać i mieć z nią jak najmniej problemów. Gdy odpowiednie kosmetyki, w tym kremy nawilżające do cery naczynkowej, połączysz z regularnością i wytrwałością – sukces murowany. Zdrową i promienną twarz pomogą podkreślić Ci kosmetyki kolorowe z naszego sklepu. W Drogerii Pigment znajdziesz także produkty do pielęgnacji ciała oraz włosów. Zakupy u nas pozwolą zaoszczędzić Ci czas, który możesz przeznaczyć na co tylko zechcesz.