Kwasy na twarz – jak działają i jak często możemy je stosować?

kwas na twarz jak działa
Ogólne, Makijaż, Twarz
Spis treści

Zabieg kwasów na twarz można wykonać zarówno w domu, wykorzystując odpowiednio dopasowane produkty, jak i w profesjonalnym salonie kosmetycznym pod okiem specjalisty. Nie da się ukryć, że gdy ogólnodostępne produkty zawodzą, należy wdrożyć większe działa w postaci zabiegów dostosowanych do problemu skórnego, gwarantując poprawę jakości skóry pod względem wygładzenia oraz kolorytu, ale i pożegnania na dobre nieestetycznego trądziku, przebarwień, zaskórników, a nawet drobnych blizn. Z zabiegów kwasami na twarzy mogą skorzystać nie tylko kobiety dojrzałe, ale także młode dziewczyny w wieku 20 lat. Jeśli zastanawiasz się, z czego wynika duże zainteresowanie tego typu zabiegami, to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Opowiemy w nim, co dają kwasy na twarz, kiedy i co ile je stosować, a także, od czego zależy koszt zabiegu.

Kwasy na twarz – rodzaje oraz ich właściwości

W branży kosmetycznej wykorzystuje się wiele rodzajów kwasów do twarzy, dzięki czemu można je z łatwością dopasować do problemów skórnych, z którymi boryka się klient. Dzielone są na kilka grup różniących się między sobą przede wszystkim budową chemiczną oraz sposobem działania:

  • AHA (alfa-hydroksylowe), w skład których wchodzą kwas glikolowy, migdałowy, mlekowy, winowy, jabłkowy, a także pirogronowy. Najczęściej stosuje się je u osób z cerą mieszaną, suchą bądź dojrzałą w celu jej odświeżenia i oczyszczenia;
  • BHA (betahydrokwasy), do których zalicza się niezwykle popularny kwas salicylowy, sprawdzający się u osób borykających się z cerą trądzikową oraz tłustą, umożliwiający oczyszczenie cery oraz zredukowanie występowania bakterii;
  • PHA (poli-hydroksylowe), takie jak kwas laktobionowy, kwas askorbinowy oraz glukonolakton, szczególnie polecane do pracy na cerze wrażliwej oraz naczynkowej, dodatkowo ją wzmacniające.

Zastanawiasz się, jak działają kwasy na twarz? Oto ich najpopularniejsze zastosowania, pozwalające na przywrócenie skórze dawnej witalności.

Jak działają kwasy na twarz?

Działanie kwasów na twarz można podzielić ze względu na problemy, z którym zmagamy się na co dzień. Niemniej pozwoliliśmy sobie zestawić kilka najpopularniejszych funkcji zabiegów z kwasami. Przede wszystkim pozwalają one na skuteczne usunięcie zrogowaciałego naskórka oraz odświeżenie cery, co przekłada się również na odmłodzenie oraz zmniejszenie widocznych zmarszczek. Co więcej, kwasy na twarz to także skuteczny sposób na stymulację odnowy komórkowej, a także wygładzenie skóry i redukcję ewentualnych rozstępów. Nie da się ukryć, że stanowią one świetne rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić syntezę kolagenu i elastyny, a nawet zmniejszyć przebarwienia powstałe w wyniku występowania stanów zapalnych bądź bezpośredniego kontaktu ze szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Niemniej nie można zapomnieć, że zarówno zabiegi w domu, jak i salonie kosmetycznym pozwolą na odblokowanie porów, zwiększenie wchłaniania wartościowych składników z preparatów kosmetycznych oraz unormują pracę gruczołów łojowych, w szczególności u osób z cerą tłustą. Podobnie jak inne zabiegi kosmetyczne, kwasy na twarz działają również antybakteryjnie, a tym bardziej produkty z grupy BHA.

Kiedy stosować kwasy na twarz?

Zastanawiasz się, kiedy stosować kwasy na twarz? Zaleceń jest naprawdę wiele. Bez wątpienia jednym z najpopularniejszych problemów skłaniających do skorzystania z profesjonalnego zabiegu jest brak skuteczności ogólnodostępnych preparatów kosmetycznych, które powinny zredukować występowanie niedoskonałości oraz zaskórników. Coraz częściej decydują się na nie również osoby, które chcą zadbać o nienaganną prezencję, a ich skórę charakteryzują liczne blizny pozapalne, przebarwienia słoneczne, a także rozstępy. Zabieg kwasów na twarz sprawdza się również przy cerze tłustej, mieszanej, szarej i zmęczonej, a nawet gdy borykasz się z nadmierną suchością oraz łuszczeniem się naskórka. Oczywiście ze skuteczności zabiegów mogą skorzystać także osoby dojrzałe z widocznymi zmarszczkami oraz te, których skóra charakteryzuje się utratą jędrności.

Co ile należy stosować kwasy na twarz?

Jeśli chodzi o to, co ile stosować kwasy na twarz, częstotliwość uwarunkowana jest przede wszystkim zaleceniami producenta, na które składają się zalecane dawki oraz ilość kosmetyku. Niemniej najczęściej zaleca się tego typu zabiegi w okresie jesienno-zimowym w celu złuszczenia oraz oczyszczenia skóry po wakacjach. W każdym przypadku podczas kuracji kwasami należy sięgać po kremy z filtrem, najlepiej 50+ (nie tylko w okresie letnim). W celu ułatwienia i dokładnego zrozumienia całego procesu udostępniamy krótką instrukcję postępowania:

1. Produkty stosuj zawsze wieczorem, po dokładnym oczyszczeniu i osuszeniu twarzy. Odczekaj kilka minut, aż cera będzie zupełnie sucha.

2. W czasie kuracji kwasami w ciągu dnia zawsze stosuj ochronę przeciwsłoneczną SPF50 i nakładaj krem w odpowiedniej ilości (zasada dwóch palców).

3. Kwasów nie stosuj w przypadku uszkodzeń naskórka oraz stanów zapalnych.

4. Kurację najlepiej rozpocznij w okresie jesienno-zimowym. Przy sumiennej oraz odpowiedniej ochronie SPF możesz kontynuować kurację w okresie wiosenno-letnim.

5. Jeśli jesteś osobą początkującą w tym temacie, zacznij od najniższych stężeń. Dokładnie zapoznaj się z zaleceniami producenta oraz ich przestrzegaj.

6. Nie przetrzymuj kwasów na twarzy. Jeśli producent zaleca zmyć je np. po 10 minutach, to bezdyskusyjnie to zrób. Po dłuższym czasie powstają bowiem mikrouszkodzenia, które z czasem przyczynią się do szybszego starzenia.

7. Jeśli nadal masz obawy – napisz do Pigmentu. Eksperci mają bogate doświadczenie i pomogą ułożyć indywidualną receptę piękna.

Tak więc to, jak często należy stosować kwasy na twarz, jest zależne od wielu czynników i najlepiej zasięgnąć porady specjalisty lub informacji z zaufanych źródeł.

Ile kosztują kwasy na twarz?

Z pewnością zastanawiasz się teraz, ile kosztują kwasy na twarz? Otóż w przypadku wizyty w salonie kosmetycznym warto mieć na uwadze, że cena będzie się różnić w zależności od salonu oraz wybranego kwasu. Zazwyczaj koszt pojedynczego zabiegu, tudzież wizyty, waha się między 150 a 300 zł. Bardzo często, aby uzyskać pożądany efekt, należy powtórzyć zabieg ok. 6 razy w kilkutygodniowym odstępie. W przypadku kwasów na twarz w warunkach domowych cena może okazać się zdecydowanie niższa, wynikająca tylko i wyłącznie z potrzeby zakupu odpowiednich produktów, dostosowanych do potrzeb naszej cery.

Sprawdź polecane produkty z kwasami:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + twenty =

INSTAGRAM DROGERIA_PIGMENT