Regeneracja skóry po zimie – jakie kosmetyki do skóry stosować wiosną?

Ogólne, Ciało
Spis treści

Idealnie piękna, niczym z okładki magazynu skóra, pozbawiona niedoskonałości i otwartych porów to marzenie każdego z nas. Jednak ze względu na regularnie zmieniające się pory roku, a co za tym idzie, warunki atmosferyczne, osiągnięcie upragnionych efektów może okazać się trudniejsze, lecz nie niewykonalne. Aby cieszyć się piękną, gładką i promienną cerą należy przede wszystkim zadbać o odpowiednio dopasowaną pielęgnację. Powinna w pełni odpowiadać na indywidualne potrzeby Twojej skóry. Dlatego, pomimo, że każdy z nas posiada swoje ulubione kosmetyki, to warto pokusić się o ich okresową zmianę. W ten sposób możesz mieć pewność, że niezależnie od pogody i pory roku będziesz cieszyć się idealnie nawilżoną i pełną naturalnego blasku skórą. Zatem jak zadbać skórę po zimie? W jakie składniki odżywcze powinna obfitować pielęgnacja skóry na wiosnę? Jak dbać o cerę wiosną stosując kosmetyki doskonale znane ze sklepowych półek?

Pielęgnacja twarzy jesienią i zimą, czyli co musisz o niej wiedzieć

Pielęgnacja twarzy jesienią oraz zimą powinna opierać się na stosowaniu kosmetyków bogatych w substancje odżywcze, a także o lekkim działaniu myjącym. Bowiem niskie temperatury w towarzystwie wiatru przyczyniają się do powstania podrażnień skóry i jej niekiedy intensywnego przesuszenia. Ponadto pielęgnacja twarzy jesienią, można rzec, że pełni rolę etapu przygotowawczego. To właśnie w tym okresie powinniśmy skoncentrować się na przygotowaniu cery do zimowych mrozów, stosując regularne peelingi, umożliwiające na złuszczenie naskórka. Najlepiej sięgnąć po peelingi enzymatyczne lub drobnoziarniste, które nie przyczynią się do podrażnienia naskórka, zarazem przygotowując skórę do dalszych etapów pielęgnacji, czyli przyswojenia najważniejszych składników odżywczych zawartych w preparatach. Oczywiście nie powinniśmy również zapomnieć o regularnym stosowaniu kremów z filtrem przeciwsłonecznym, które pozwolą uniknąć efektów fotostarzenia się skóry.

Jak przygotować skórę na wiosnę – o czym należy pamiętać?

Gdy wiosna zbliża się wielkimi krokami, pojawia się u nas konieczność przygotowania skóry na zbliżający się ciepły i słoneczny sezon. Wiąże się to również z niemałą rewolucją w naszej kosmetyczce, więc jak przygotować skórę na wiosnę? O czym należy pamiętać? W pierwszej kolejności powinniśmy mieć na uwadze, że skóra po wymagającym okresie zimowym jest zmęczona niskimi temperaturami oraz działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Zanim jednak omówimy, jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry na wiosnę krok po kroku, opowiemy, o czym w szczególności należy pamiętać. Przede wszystkim warto zadbać o teksturę cery oraz zniwelowanie ewentualnych przebarwień, zanim uniemożliwi nam to wystawienie na mocne nasłonecznienie. Należy również pozbyć się wyprysków, które mogą być efektem stosowania ciężkich i tłustych kremów polecanych w okresie zimowym. Aby przywrócić skórze naturalny blask oraz odpowiedni poziom nawilżenia, sięgnij po kosmetyki, np. kremy oraz sera, zawierające w swoim składzie konkretne substancje odżywcze, o których opowiemy w dalszej części artykułu. Co najważniejsze, nie zapomnij o bardzo dobrej ochronie cery przed działaniem promieni słonecznych.

Jak zadbać o skórę po zimie?

W okresie zimowym nasza skóra jest wystawiona na działanie naprawdę wielu czynników zewnętrznych, które mogą przyczynić się do pogorszenia jej kondycji. Zarówno niskie temperatury, wiatr, jak i ciepłe powietrze, będące wynikiem procesu ogrzewania pomieszczeń, może sprawić, że nasza cera stanie się poszarzała, przesuszona, pozbawiona naturalnego blasku. Zatem jak zadbać o skórę po zimie? Z jakich etapów powinna składać się pielęgnacja skóry na wiosnę? Zagłębiając się w szczegóły, na wstępie zdradzimy, że pielęgnacja cery wiosną powinna składać się z czterech etapów, a dokładnie złuszczania, czyli regularnych peelingów, oczyszczania, tonizacji, zapewnienia odpowiedniego poziomu odżywienia, nawilżenia i regeneracji. Wyłącznie dzięki systematyczności oraz odpowiednio dopasowanym preparatom Twoja skóra na nowo będzie zachwycać swym naturalnym blaskiem oraz zdrowym wyglądem.

Krok pierwszy: złuszczanie

Złuszczanie martwego naskórka to nieodłączny etap pielęgnacji skóry wiosną. Zabieg niezależnie czy wykonany w salonie kosmetycznym, czy samodzielnie w zaciszu domowym przy wykorzystaniu peelingu, przywraca skórze zdrowy i promienny wygląd. Jego celem jest usunięcie suchych skórek, ewentualnych zanieczyszczeń znajdujących się w skórze oraz pozostałości tłustych kremów ochronnych, które stosowaliśmy w okresie zimowym. Dzięki zabiegowi złuszczania skutecznie odetkasz pory i tym samym dotlenisz skórę, w szczególności, jeśli w wyniku zimowych warunków pogodowych stała się ona poszarzała i widocznie przesuszona. Dodatkowym atutem złuszczania martwego naskórka po zimie jest możliwość wyrównania kolorytu oraz wygładzenia cery. Należy jednak pamiętać, że ze względu na znaczne osłabienie kondycji naszej cery, lepiej sięgnąć po peelingi enzymatyczne, które nie podrażnią skóry, a łagodnie rozpuszczą martwy naskórek.

Krok drugi: oczyszczanie

Kolejnym etapem pielęgnacji cery wiosną jest oczyszczenie, które składa się ze zbioru czynności, dzięki którym możemy usunąć z powierzchni skóry pozostałości makijażu, nadmiar sebum oraz zanieczyszczenia (cząstki smogu, kurz), które osiadły na powierzchni twarzy w ciągu dnia. W zależności od indywidualnych preferencji oraz potrzeb skóry, oczyszczanie można wykonać stosując w pierwszej kolejności płyn do demakijażu lub płyn micelarny, a następnie piankę lub żel do mycia twarzy. Można również pokusić się o zastosowanie metody OC, polegającej na oczyszczaniu skóry przy wykorzystaniu olejów naturalnych.

Krok trzeci: tonizacja

Etap tonizacji jest niezwykle ważny, bowiem podczas oczyszczania skóry twarzy usuwamy nie tylko pozostałości makijażu oraz zanieczyszczenia, ale także warstwę odpowiedzialną za ochronę cery przed niekorzystnym działaniem różnorodnych czynników zewnętrznych oraz środowiskowych. Za pomocą tonizacji mamy możliwość przywrócenia skórze odpowiedniego pH skóry, równocześnie zabezpieczając ją przed ewentualnymi zakażeniami. Oprócz tego można również sięgnąć po hydrolaty, czyli kosmetyki zwane także wodą kwiatową lub wodą roślinną, które charakteryzują się doskonałymi właściwościami pielęgnacyjnymi. Posiadają m.in. pH zbliżone do naturalnego odczynu skóry.

Krok czwarty: odżywienie, nawilżenie i regeneracja

Po intensywnym okresie zimowym skórze brakuje przede wszystkim witamin, minerałów oraz antyoksydantów. Dlatego chcąc cieszyć się odpowiednio zregenerowaną cerą i zadbać o jej jędrność oraz gładkość należy sięgnąć po stosowne kosmetyki w postaci kremów lub serum do twarzy. Dodatkowo, aby pielęgnacja skóry wiosną przyniosła jeszcze lepsze efekty, warto minimum raz lub dwa razy w tygodniu stosować maseczki, które silnie nawilżą, odżywią i odświeżą skórę, a także zadziałają łagodząco na powstałe w okresie zimowym podrażnienia.

Pielęgnacja skóry na wiosnę a obecność sekretnych składników odżywczych

Pielęgnacja skóry wiosną powinna składać się z czterech etapów. Kluczową rolę odgrywają stosowane podczas niej kosmetyki, a właściwie substancje, jakich dostarczają one Twojej cerze. Kosmetyki, podobnie jak Twoja dieta, powinny być bogate w takie witaminy jak A, C i E, które pozwalają na efektywną walkę z wolnymi rodnikami oraz przebarwieniami. Ponadto pomagają one zminimalizować proces utraty naturalnej elastyczności skóry oraz wspomagają proces regeneracji. Oprócz tego pielęgnacja cery wiosną powinna obfitować w:

  • kwas hialuronowy – naturalny składnik skóry, odpowiedzialny za odpowiedni poziom nawilżenia, przynosząc jej ukojenie, odświeżenie oraz uczucie ulgi, szczególnie polecany w przypadku pielęgnacji skóry suchej i przesuszonej,
  • oleje pochodzenia naturalnego – cenne źródło niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, pozwalają na zachowanie prawidłowego poziomu nawilżenia, ochronę przed działaniem wolnych rodników, zachowanie elastyczności oraz zdrowego wyglądu,
  • masła pochodzenia naturalnego – posiadają silne właściwości ochronne, tworząc na powierzchni skóry warstwę okluzyjną, zapobiegając odparowywaniu wody z naskórka oraz chroniąc przed działaniem czynników zewnętrznych.
  • filtry ochronne/przeciwsłoneczne – uchodzą za podstawową ochronę przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych tj. zapobiegają procesom fotostarzenia się skóry.

Pielęgnacja skóry wiosną i niezbędniki kosmetyczne

Na etapie złuszczania świetnie sprawdzą się produkty zawierające takie składniki peelingujące jak eksfoliujący kwas salicylowy czy enzymy. Możesz również sięgnąć po kosmetyki z kwasami np. migdałowym lub glikolowym, zanim Twoja skóra będzie wystawiona na regularne i intensywne działanie słońca. W celu efektywnego złuszczenia martwego naskórka po zimie szczególnie polecamy peeling enzymatyczny do twarzy od Biolaven, zamknięty w wydajnym słoiczku, który sprawdzi się w przypadku każdego typu cery, nawet bardzo wrażliwej i naczynkowej. Bogaty w naturalne enzymy roślinne skutecznie usuwa martwy naskórek i zanieczyszczenia, jednocześnie pielęgnując i nawilżając skórę, zapewniając wygładzenie i wyrównując koloryt. Drugą naszą propozycją jest nawilżający peeling złuszczający enzymatyczny od Pyunkang Yul, zawierający łagodniejszy odpowiednik kwasu salicylowego, który oczyszcza skórę z martwego naskórka i nadmiaru sebum, równocześnie dbając o kondycję porów.

Podczas oczyszczania świetnie natomiast sprawdzi się mleczna emulsja oczyszczająca do twarzy Make It Clean od Veoli Botanica, której skład opiera się na obecności blisko 100% substancji pochodzenia naturalnego. Formuła dogłębnie oczyszcza skórę, usuwa zanieczyszczenia, działa nawilżająco, łagodząco, a także zapobiega przesuszeniu skóry.

Jak jeszcze dbać o cerę wiosną? Jak niejednokrotnie wspomnieliśmy – zadbać o jej odpowiednie nawilżenie. W tym celu warto sięgnąć po koncentrat z aktywną witaminą C Boost Care od Bandi, który doda młodzieńczego blasku, zrewitalizuje naskórek, wyrówna koloryt cery i zmniejszy widoczność zmarszczek. Oczywiście, należy zadbać również o ochronę przeciwsłoneczną, stosując np. ochronną emulsję do twarzy z aloesem SPF 50 od Lirene, która zapewnia szerokopasmową ochronę przed promieniowaniem słonecznym- UVA i UVB, a także HEV i IR, absorbując promienie i blokując ich działanie. Równie dużą popularnością wśród klientów cieszy się żel przeciwsłoneczny SPF50PA++++ od Holika Holika, który może być stosowany zarówno do twarzy, jak i do ciała. Dodatkowo kosmetyk posiada właściwości nawilżające, kojące i uspokajające skórę podrażnioną kąpielami słonecznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

two × 2 =

INSTAGRAM DROGERIA_PIGMENT