Khadi, Henna do włosów, Złoty blond, 100 g

 • Opis
 • Skład

 • Wysyłka

 • Henna Złoty Blond to półtrwała farba nadająca włosom odcień od złotego blondu do blondu złoto-czerwonego. Farba daje najlepsze efekty na włosach siwych i bardzo jasnych. Na ciemniejszych włosach będzie widoczny tylko delikatny odcień i blask. Farba nie zawiera rozjaśniaczy i utleniaczy, dlatego nie nada włosom odcienia jaśniejszego niż kolor wyjściowy.

  Henna Złoty Blond to nie tylko naturalna koloryzacja, ale również silne odżywienie włosów. Składniki roślinne zawarte w farbie wnikają w strukturę włosów i w widoczny sposób je pogrubiają. Włosy stają się gładsze, silniejsze i lśnią intensywnym blaskiem. Z benefitów odżywczych farby Khadi skorzystają nawet posiadaczki włosów ciemnych, u których koloryzacja nie będzie widoczna. Włosy w odcieniu ciemnego blondu lub jasnego brązu w chłodnej tonacji, uzyskają po koloryzacji cieplejszy odcień. Farbę można stosować w roli odżywki wzmacniającej cebulki, pogrubiającej włosy i dodającej blasku.


  Henna Złoty Blond jest jedyną semipermanentną farbą w ofercie Khadi – kolor wypłukuje się po kilku tygodniach. Z tego powodu jest idealnym rozwiązaniem dla osób nieprzekonanych do trwałej koloryzacji, lecz pragnących zmienić coś w swoim wyglądzie. Farbę można stosować z dowolną częstotliwością, ponieważ nie posiada żadnego negatywnego wpływu na włosy.  Zalety stosowania Henny Złoty Blond:
  - nadaje jasnym i siwym włosom wspaniały, złoty odcień blondu,
  - sprawia, że włosy są lśniące i posiadają wyraźnie większą objętość,
  - wzmacnia włosy zniszczone wypełniając ubytki w strukturze, pogrubia włosy,
  - zmniejsza wypadanie włosów poprzez wzmacnianie cebulek,
  - pozwala na krótkotrwałą zmianę koloru włosów – wymywa się po kilku tygodniach.

  Waga netto: 100g proszku (po zmieszaniu z wodą ilość wystarczająca dla włosów do ramion).
  Pochodzenie: Indie  ZASTOSOWANIE:
  Ważne wskazówki przed rozpoczęciem farbowania:
  1. Im dłużej farba będzie trzymana na włosach, tym bardziej czerwony będzie ostateczny odcień.
  2. Przedłużony czas koloryzacji poprawia też trwałość koloryzacji i odżywienia, jednak farba nadal pozostanie półtrwała.
  3. Właściwa temperatura wody używanej do farbowania do 50°C. Przekroczenie tej temperatury spowoduje uwolnienie większej ilości żółto-czerwonych barwników.
  4. Częsta koloryzacja henną może powodować stopniowe ciemnienie włosów. Aby takiego efektu uniknąć, przeprowadzaj pełną koloryzację co czwarty raz. W pozostałych koloryzacjach nakładaj farbę tylko na odrosty, a na resztę włosów – cassię Khadi.
  5. Jeżeli chcesz uzyskać intensywniejszy kolor, ale bez czerwonych tonów, nie przedłużaj czasu koloryzacji lecz powtórz ją bezpośrednio po pierwszej.
  6. Absolutnie odradza się dodawanie do mieszanki dodatków innych niż te, które zostały wskazane w instrukcji dołączonej przez producenta. Dodatki spoza listy mogą spowodować m.in. nieoczekiwane efekty kolorystyczne lub utrudnić koloryzację. Dodatki olejowe mogą całkowicie zablokować wnikanie barwników we włosy. Dodatki kwaśne takie jak ocet czy cytryna zaburzają pH i powodują silniejsze uwalnianie czerwonych barwników.
  7. Po koloryzacji ziołowej nie należy farbować włosów chemicznie ani ich rozjaśniać. Jest to spowodowane możliwą reakcją między składnikami roślinnymi a chemicznymi, skutkującymi niepożądanymi efektami kolorystycznymi.
  8. Zielonkawy odcień występujący bezpośrednio po koloryzacji na siwych włosach jest objawem normalnym i przejściowym. Odcień ten zniknie maksymalnie po dwóch dniach, kiedy proces utleniania barwników roślinnych dobiegnie końca. Jeżeli chcesz błyskawicznie pozbyć się zielonych tonów, powtórz farbowanie z użyciem mieszanki 30% czystej czerwonej henny Khadi oraz 70% cassii Khadi.
  9. Koloryzację można powtarzać bez negatywnych konsekwencji dla włosów, jeżeli uzyskany odcień nie jest w pełni zadowalający. Można wykonać ją innymi odcieniami farb Khadi, a także można połączyć dwie lub więcej farb Khadi. Pozwoli to na uzyskanie niepowtarzalnego i oryginalnego odcienia.
  10. Henna Złoty Blond jest jedyną farbą Khadi, która nie farbuje włosów trwale. Aby jednak upewnić się co do uzyskanego efektu kolorystycznego, możesz wykonać test na małym paśmie włosów.
  11. Na ostateczny efekt farbowania wpływ mają następujące czynniki: czas koloryzacji, temperatura wody użytej do wykonania farby, zapewnienie odpowiedniej temperatury farby w czasie koloryzacji, wyjściowy kolor włosów oraz ich kondycja  i struktura.


 • Co będzie potrzebne do koloryzacji:
  - farba Khadi w proszku,
  - duża miseczka z plastiku, szkła lub ceramiki,
  - woda lub czarna herbata o temperaturze 50˚C,
  - opcjonalnie sól (1 łyżeczka / 50g proszku),
  - rękawiczki foliowe lub gumowe,
  - stary ręcznik do ochrony ubrania,
  - pędzel do nakładania farby,
  - czepek ochronny (załączony w opakowaniu) lub folia spożywcza do owinięcia włosów,
  - ręcznik/turban do nałożenia na włosy na czas koloryzacji.  Czas farbowania: 15-60 minut. Czas trzymania farby należy dostosować do: wyjściowego koloru, struktury włosów i oczekiwanego rezultatu zgodnie ze wskazówkami. Cienkie i zniszczone włosy należy farbować krócej  niż włosy zdrowe i mocne.


  Etapy koloryzacji:
  1. Zanim przystąpisz do koloryzacji, umyj włosy delikatnym lecz oczyszczającym szamponem. Szampon nie może zawierać żadnych substancji otaczających strukturę włosów (siliony, polyquaternium, oleje), ponieważ utrudni do proces farbowania.
  2. Po umyciu owiń włosy czystym ręcznikiem na czas przygotowania mieszanki. Włosy nie mogą zanadto wyschnąć, ani ociekać wodą.
  3. Teraz przystąp do przygotowania farby. Dostosuj ilość farby do długości i gęstości włosów – włosom do ramion powinno wystarczyć jedno opakowanie farby. Połącz proszek z wodą w proporcji 1 do 4 (1 część proszku na 4 części wody), np. 50g proszku + 200ml wody. Użyj termometru aby precyzyjnie ustalić temperaturę. Jeżeli masz bardzo suche włosy, zamień 20% wody na sok aloesowy bez konserwantów.
  4. W celu poprawienia trwałości i stabilizacji koloru, można dodać do mieszanki koloryzującej odrobinę soli  w ilości 1 łyżeczka na 50 gram farby.
  5. Wlewaj wodę porcjami, mieszając masę tak długo, aż konsystencja będzie gładka i gęsta. Ilość wody możesz dostosować do własnych preferencji – nieco ją zmniejszyć lub zwiększyć.
  6. Aby farba zadziałała skutecznie i przyniosła pożądany efekt koloryzacji, jej temperatura nie może nadto spaść, lecz musi być utrzymywana w cieple. Z tego powodu – jeżeli nie masz wprawy w szybkim i sprawnym nakładaniu farby – włóż miseczkę z farbą do pojemnika z ciepłą wodą, aby nie traciła temperatury.
  7. Kiedy mieszanka jest już gotowa, a na ramionach masz założony ręcznik ochronny, możesz przystąpić do nakładania farby. Użyj do tego celu małego, precyzyjnego pędzelka, aby dokładnie pokryć wszystkie włosy – także przy skórze głowy.
  8. Zacznij nakładać farbę od odrostów, a następnie rozprowadź farbę na całej długości włosów. Jeżeli w miseczce pozostanie jeszcze farba, wmasuj ją w całość włosów. Na koniec możesz użyć swoich palców aby dokładnie rozmasować farbę na całych włosach.
  9. Po nałożeniu farby owiń głowę folią spożywczą lub załóż czepek foliowy. Następnie załóż turban lub ręcznik, aby cały czas utrzymywać odpowiednią temperaturę koloryzacji.
  10. Zalecany czas trzymania farby na włosach to 15 do 30 minut. Jeśli chcesz uzyskać bardziej czerwony odcień, farbę możesz zmyć dopiero po 60 minutach. Po upływie 30 minut uaktywniają się czerwone barwniki z henny.
  11. Po upływie zamierzonego czasu spłucz hennę wodą w temperaturze letniej (nie gorącej).
  12. Świeżo zafarbowanych włosów nie można poddawać działaniu wysokiej temperatury, np. powietrza z suszarki, prostownicy, lokówki.
  13. Aby dać włosom czas na ustabilizowanie koloru, nie myj ich i nie nakładaj żadnych środków stylizujących przez kolejne 24 godziny. Tuż przed myciem możesz nałożyć olejek Khadi, aby kolor był bardziej intensywny i lśniący.
  14. Ostateczny odcień ustali się po ok. 48 godzinach od koloryzacji.  BEZPIECZEŃSTWO:
  Henna Khadi jest produktem w pełni naturalnym i ekologicznym. Jakość potwierdzona certyfikatem BDIH, który wymaga rygorystycznych kontroli jakości. Produkt jest bezpieczny i nietoksyczny. Przeznaczony się wyłącznie do farbowania włosów na głowie. Podczas przygotowania mieszanki zachowaj ostrożność, aby nie wdychać proszku.

  Produkt może być stosowany przez wegan.

  Nie zawiera żadnych chemicznych środków rozjaśniających, utleniających, konserwujących ani zapachowych. Koloryzację zapewniają wyłącznie składniki roślinne.

  Zabezpiecz dłonie i odzież – stosuj foliowe rękawiczki oraz ręcznik aby ochronić ubranie przed trudnymi do usunięcia plamami.

 • sposoby dostawy:
  • Paczkomaty InPost
   (1-2 dni robocze)
   12,53 zł (brutto)
  • Pocztex Kurier 48
   (2 dni robocze)
   12,18 zł (brutto)
  • Pocztex Kurier 48 za pobraniem
   (2 dni robocze)
   14,39 zł (brutto)
  • Pocztex Odbiór w punkcie
   (2 dni robocze)
   11,44 zł (brutto)
  • Pocztex Odbiór w punkcie za pobraniem
   (2 dni robocze)
   13,65 zł (brutto)
  • Kurier GLS
   (1-2 dni robocze)
   18,07 zł (brutto)
  • Kurier GLS za pobraniem
   (1-2 dni robocze)
   19,98 zł (brutto)
  • Odbiór osobisty - ul. Długa/Karmelicka
   (1-2 dni robocze)
   2,00 zł (brutto)
  sposoby płatności:
  • PayU
  • Płatność przelewem

Napisz opinię

* pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

 • Twoja ocena: *
Normalna Mieszana Tłusta Sucha Wrażliwa
Jasna Średnia Ciemna
Blond Rude Brązowe Czarne Siwe

Produkty powiązane

 • Phitofilos

  Biondo Scuro od Phitofilos to kompozycja czterech ziół: henny, liści i łupiny orzecha włoskiego oraz indygo która pozwala ochłodzić naturalny odcień blondu. Liść henny - ociepla kolor i zwiększa pogrubiający efekt naturalnej koloryzacji. Liść indygo ochładza kolor. Łupina i liść orzecha włoskiego samodzielnie pogłębiają i przyciemniają kolor włosów,...

  Na stanie 33,99 zł
 • Sattva

  Henna to naturalna alternatywa dla drogeryjnych, wypełnionych syntetyczną chemią farb. Zadbaj o swoje siwiejące kosmyki lub popraw swój naturalny kolor z henną Sattva. Zawiera ona kompozycję ajurwedyjskich ziół, które oprócz koloryzacji również dbają o włosy i głęboko je regenerują oraz nabłyszczają.  Możesz ją stosować nawet będąc w ciąży.  Po...

  Na stanie 4,99 zł
 • Venita

  KOLORYZACJA BEZPIECZNA DLA WŁOSÓW - NATURALNE ODCIENIE Balsam Koloryzujący Henna Color z naturalnym ekstraktem henny to propozycja dla osób, którym szczególnie zależy na zdrowych, lśniących włosach. Henna Color nie tylko farbuje, ale również głęboko odżywia i pielęgnuje włosy, poprawiając ich kondycję po każdym zastosowaniu. Zapewnia piękny i pełen...

  Na stanie 12,99 zł
 • Venita

  KOLORYZACJA BEZPIECZNA DLA WŁOSÓW - NATURALNE ODCIENIE Balsam Koloryzujący Henna Color z naturalnym ekstraktem henny to propozycja dla osób, którym szczególnie zależy na zdrowych, lśniących włosach. Henna Color nie tylko farbuje, ale również głęboko odżywia i pielęgnuje włosy, poprawiając ich kondycję po każdym zastosowaniu. Zapewnia piękny i pełen...

  Na stanie 12,99 zł
 • Sattva

  Henna to naturalna alternatywa dla drogeryjnych, wypełnionych syntetyczną chemią farb. Zadbaj o swoje siwiejące kosmyki lub popraw swój naturalny kolor z henną Sattva. Zawiera ona kompozycję ajurwedyjskich ziół, które oprócz koloryzacji również dbają o włosy i głęboko je regenerują oraz nabłyszczają.  Nakładając ją, uzyskasz odcień ciemnego złota. Henny...

  Na stanie 4,99 zł
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośne danego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak to będzie możliwe.
Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
* pola oznaczone gwiazdką są wymagane.