Kategorie

Szampony bez SLS

Coraz większą uwagę przykładamy do składów kosmetyków, co pozwala lepiej dopasować je do potrzeb skóry czy włosów. Jednym z kontrowersyjnych składników jest SLS – jednym służy, innym niekoniecznie. Przygotowaliśmy różnorodne szampony bez SLS dla osób, które nie tolerują lub nie lubią tego składnika oczyszczającego. Może on bowiem powodować podrażnienie, przesuszenie czy świąd. W ofercie znajdziesz propozycje zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Preparaty bez silnych detergentów są odpowiedzią na potrzeby osób, u których skóra głowy jest szczególnie wrażliwa. Sprawdź, jakie szampony bez SLS dla Ciebie przygotowaliśmy i wybierz produkt, dzięki któremu zadbasz o skórę głowy.

141 produktów

Szampony bez SLS – czego szukać w ich składzie?

Zastanawiasz się, co zawierają szampony bez SLS i silikonów, że ich działanie pozostaje skuteczne? Mogą mieć w składzie między innymi Lauryl Glucoside lub Coco Glucoside – są to substancje pianotwórcze, bezpieczne i skutecznie usuwające zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów. Oprócz substancji myjących szampony bez SLS powinny zawierać składniki pielęgnujące. W Drogerii Pigment znajdziesz produkty wzbogacone olejem z nasion konopii indyjskiej, który odżywia i nawilża pasma. Szukaj w nich również regenerujących składników takich jak proteiny ryżu oraz witamina B5. Sprawdź też zawartość ekstraktów, na przykład z białej herbaty, który wzmacnia cebulki, lub kwiatów lipy, który nadaje włosom blask.

Szampony bez SLS i silikonów – co jeszcze warto wiedzieć?

Szampony bez SLS drogeryjne czy profesjonalne mogą Cię zaskoczyć podczas pierwszego używania, ponieważ pienią się mniej niż standardowe produkty zawierające silne detergenty. Pamiętaj jednak, że brak piany nie oznacza, że są to kosmetyki nieskuteczne. Warto je rozwodnić przed użyciem. Wystarczy, że do niewielkiej miseczki wlejesz nieco szamponu i wody, dobrze wymieszasz i spienisz. Dzięki temu szampon będzie miał szansę dotrzeć w każdy zakamarek i precyzyjnie zebrać zanieczyszczenia. Jeśli będziesz rozwadniać szampony bez SLS drogeryjne lub profesjonalne, wystarczą Ci na dłużej, a to przełoży się na oszczędności.

Szampony bez SLS i nie tylko – odkryj naszą ofertę

Szampony bez SLS i silikonów to tylko część naszej oferty przeznaczonej do pielęgnacji włosów. W naszym asortymencie znajdziesz więcej szamponów, które ułatwią Ci dbanie o zdrową skórę głowy. Możesz zdecydować się między innymi na produkt peelingujący – jest on przeznaczony do stosowania od czasu do czasu zarówno na przesuszonej, jak i przetłuszczającej się skórze głowy. Dzięki niemu nie potrzebujesz dodatkowych kosmetyków, żeby pozbyć się martwego naskórka. Oferujemy też szampony do przetłuszczającej się skóry głowy, co jest powszechnym problemem. Zwróć też uwagę na produkty chelatujące. Są idealne dla osób, które muszą być włosy twardą wodą, a poza tym ułatwiają hennowanie. Oferujemy też szampony do włosów farbowanych – chronią one kolor przed blaknięciem i regenerują pasma.