Kategorie

Henny do włosów Indygo

Farbowanie włosów to jeden z tych zabiegów, które chętnie wykonujemy w domu. Do tego celu możesz wykorzystać popularne farby, jednak nie są jedynym rozwiązaniem. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się stosowanie sproszkowanych ziół. Króluje zdecydowanie henna, jednak popularność zyskują też mieszanki. Do henny można dodać indygo, co pozwala uzyskać na włosach różne odcienie brązu oraz czerń. Farbowanie indygo nie jest skomplikowane. Dowiedz się więcej o produktach, które przygotowaliśmy dla Ciebie w tej kategorii.

2 produktów
  • Khadi

    Farby ziołowe Khadi nadają włosom piękny, intensywny kolor. W związku ze specjalistycznym procesem produkcji działają intensywniej niż inne farby. Dodatkowo zawierają również zioła ajurwedyjskie, które wzmacniają włosy oraz nadają im intensywny blask. Farby poprawiają stan włosów i zwiększają ich objętość. Indygo jest to ciemnobłękitny barwnik...

    Na stanie 52,50 zł
  • Phitofilos, Henne nero, Henna czarna, 100 g
    Powiadom o dostępności
    Deleted
    Add again
    Phitofilos

    Henne Nero stanowi świetny dodatek do henny - używając odpowiednich proporcji można uzyskać różne odcienie brązów i czerni. Natomiast stosowana samodzielnie nada ciemnym włosom granatowych, chłodnych refleksów. Efekt kolorystyczny zależy w dużej mierze od naturalnego koloru włosów, sposobu przygotowania mieszanki, dodatków, a także częstotliwości...

    Brak na stanie 29,99 zł
     Oczekiwanie na dostawę

Henna indygo – co warto o niej wiedzieć?

Prawdziwa henna, czyli Lawsonia Inermis pozwoli Ci osiągnąć rudawy odcień włosów. Jeśli potrzebujesz czegoś zdecydowanie ciemniejszego, musisz wybrać mieszankę lub samo indygo. Możesz też wykonać mieszankę samodzielnie, łącząc hennę z indygo w odpowiednich proporcjach. Takie zestawie ziół umożliwi Ci uzyskanie brązu, a nawet czerni z granatowymi refleksami. Jeśli wybierasz farbowanie indygo, pamiętaj, żeby nie zakwaszać mieszanki, co robi się w przypadku henny. Doprowadzi to do zabicia barwnika, a tym samym braku efektu. Pamiętaj też, że podczas farbowania indygo nie należy odstawiać mieszanki na wiele godzin, jak robi się to w przypadku henny. To również przyczynia się do osłabienia siły barwnika.

Farbowanie indygo – na co zwrócić szczególną uwagę?

Farbowanie indygo oraz innymi ziołami wymaga nieco wiedzy, którą warto poznać, żeby móc rozpocząć zdrową koloryzację. Nim henna z indygo pojawi się na Twoich włosach, wykonaj chelatowanie. To prosty zabieg, dzięki któremu zdejmiesz z pasm osad z twardej wody oraz pozostałości kosmetyków. To sprawi, że henna indygo będzie mogła prawidłowo zadziałać zarówno na czubku głowy, jak i końcówkach. Żeby przeprowadzić chelatowanie, wystarczy dodać do emolientowej odżywki odrobinę kwasku cytrynowego, nałożyć mieszankę na włosy na około 20 minut, a następnie spłukać i rozpocząć farbowanie indygo. Pamiętaj, żeby zabezpieczyć czoło i kark tłustym kremem – dzięki temu unikniesz koloryzowania skóry.

Henna indygo i inne mieszanki – o czym warto pamiętać podczas stosowania?

Farbowanie indygo wymaga od Ciebie przekonania. Pamiętaj, że w przypadku tego zioła rozjaśnianie nie jest później możliwe. Doprowadzi bowiem do uzyskania zielonej poświaty na włosach. Jeśli chcesz tego uniknąć, a zależy Ci na farbowaniu włosów ziołami, zdecyduj się na czystą hennę. Jeśli masz ciemnobrązowe włosy, nie uzyskasz w pełni rudego efektu, a jedynie refleksy. Henna zawiera barwnik, który łączy się z keratyną we włosach, dzięki czemu rezultaty farbowania są trwałe, a pasma stają się grubsze i mocniejsze. Efekt jest tym lepszy, im częściej przeprowadzasz farbowanie henną. Warto wiedzieć, że koloryzacja ziołami pozwala przykryć siwe włosy. W tym przypadku warto zastosować dwuetapowe farbowanie, nakładając najpierw samą hennę, a później hennę z indygo. Popularnością cieszą się nie tylko indygo, henna, lecz także cassia. To zioło, które daje efekt wyłącznie delikatnych, złotych refleksów i jest chętnie stosowane na blond włosach.

Henna z indygo to nie wszystko! Odkryj nasz asortyment!

Indygo, henna, cassia to tylko część naszej rozbudowanej oferty. Nie brakuje w niej również chemicznych farb. Są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Uzyskasz dzięki nim chłodny blond, intensywną rudość lub czerń. Nie brakuje również brązowych propozycji – zarówno w chłodnym, jak i ciepłym odcieniu. Oferujemy też akcesoria, na przykład czepek, który ułatwi Ci samodzielne wykonanie pasemek.