Kategorie

Wieloetapowa pielęgnacja skóry twarzy stosowana od wieków w Azji coraz śmielej wkracza na Europejski rynek. Ostatnim z etapów pielęgnacji jest odżywianie, które w metodach zaczerpniętych z Azji również dzieli się na kroki, a jednym z nich jest esencja do twarzy. Stosuje się ją by stworzyć na skórze swego rodzaju barierę, która zatrzyma w niej wodę, a w procesie pielęgnacji aplikuje się ją pod serum - mokra i miękka skóra lepiej wchłania substancje odżywcze dostarczane w kolejnych etapach pielęgnacji. Stosując kosmetyk, należy pamiętać, że esencja koreańska najlepiej działa,
gdy aplikowana jest opuszkami palców poprzez wklepywanie, przed aplikacją warto rozgrzać preparat w dłoni.
Esencja kosmetyk to lekki, ale silnie skoncentrowany preparat, wspomagający rekonstrukcję komórek i naprawę skóry. Czym różni się od serum? Jest lżejsza i mniej skoncentrowana.
Zwykle ma wodnistą formułę, ale na rynku znajdują się także esencje do twarzy o formule żelowej lub kremowej. Jej zadaniem jest ochrona przed utratą wody, dlatego zalecane jest ich używanie w przypadku cer przesuszonych i odwodnionych, a także u osób które spędzają dużo czasu w klimatyzowanych lub ogrzewanych miejscach. Esencja nawilżająca sprawdzi się również jako wsparcie pielęgnacji po złuszczaniu, albo opalaniu.
Pomimo, że esencje do twarzy mają podstawowe zadanie - nawilżenie skóry, to wspierają celowaną pielęgnację do różnych typów skóry łagodząc zaczerwienienia czy hamując wydzielanie sebum. Wybór esencji jest bardzo indywidualną sprawą, w ofercie Drogerii Pigment znajdziesz prawdziwe esencje koreańskie, poznaj nasze produkty i wybierz kosmetyk stworzony z myślą o Twojej skórze.

Esencje do twarzy

24 produktów