Kategorie

Maski do twarzy

333 produktów

Doskonałym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji są maseczki. Powinno się je stosować co najmniej raz w tygodniu, by poprawić stan i wygląd skóry. Rodzajów maseczek jest bardzo wiele: żelowe, kremowe, peel-off, w płacie czy glinkowe, a każda z nich działa w inny sposób.
Maseczki na twarz zawierają skoncentrowane składniki aktywne, które na odpowiednio przygotowanej skórze mogą przynieść niemal natychmiastowe efekty, silniejsze od tych pozostawianych przez kremy, to stężenie tych składników aktywnych sprawia, że maseczki do twarzy nie powinny być stosowane zbyt często.
Aby maseczka mogła działać, potrzebne jest odpowiednie przygotowanie skóry. Należy je zacząć od dokładnego demakijażu, oczyszczenia cery i jej tonizacji. Po umyciu warto wykonać peeling, który zetrze martwe komórki naskórka będące barierą dla składników aktywnych.
Maseczki do twarzy stosuje się zgodnie z instrukcją zawartą na opakowaniu, zwykle zdejmuje się ją po upływie kilkunastu minut, albo jej pozostałą część wmasowuje się w skórę.
Maseczka do twarzy powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb cery i jej kondycji, oraz do efektu, który chcemy osiągnąć. Najbardziej popularne są maski na twarz o działaniu nawilżającym i odżywcze, które redukują oznaki zmęczenia. Hamują one parowanie wody
z naskórka sprawiając, że skóra jest sprężysta i miękka. Maski oczyszczające często w swym składzie zawierają peelingujące drobinki, które ścierają martwy naskórek. Zawarte w nich składniki aktywne ograniczają wydzielanie sebum, zwężają pory i matują skórę. Przed wielkim wyjściem, randką czy imprezą polecamy maski liftingujące, które poprawiają owal twarzy, zmniejszają widoczność drobnych zmarszczek, nawilżają skórę, sprawiając, że wygląda na wypoczętą i świeżą. W naszej ofercie znajduje się kilkaset maseczek na różne okazje i dla różnych typów cery. Znajdź swoje ulubione i ciesz się promienną skórą!