Kategorie

Podkłady

215 produktów

Podkład do twarzy podstawą makijażu.
Pierwszym kosmetykiem wykorzystywanym podczas wykonywania wizażu jest podkład do makijażu. Stanowi on bazę dla kolejnych kroków, pozwala pięknie eksponować oczy, brwi, usta, ale przede wszystkim ujednolica skórę, wygładza ją, zakrywa niedoskonałości i wyrównuje jej koloryt. W ofercie Drogerii Pigment możesz wybierać spośród wielu produktów, znajdziesz tu najlepszy podkład kryjący, podkład matujący czy doskonały podkład nawilżający.
Jak wybrać najlepszy podkład do makijażu?
Wybierając fluid w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na jego właściwości. Dopasowując podkład do makijażu do typu cery, wspomaga się działanie kosmetyków pielęgnacyjnych. Jeśli skóra ma skłonność do nadmiernego wydzielania sebum i błyszczenia się, należy zdecydować się na podkład matujący, który sprawi, że skóra dłużej będzie matowa i gładka. Blizny potrądzikowe, rumieńce i pękające naczynka skutecznie zakamufluje podkład kryjący, który jest bardziej napigmentowany o konsystencji gęstego, szybkoschnącego kremu, który na twarzy tworzy efekt tak zwanej “drugiej skóry”. Osobom o skórze dojrzałej i suchej polecamy podkład nawilżający, który powstał w oparciu o składniki, nawadniające skórę i chroniące ją przed wysuszeniem. Gdy wybierzemy już wariant, czas zdecydować się na kolor. Fluid o prawidłowo dobranym odcieniu będzie na skórze niemal niewidoczny i pozwoli czuć się komfortowo. Próbę dopasowania kolory najlepiej wykonać na policzku i odczekać kilka sekund, by sprawdzić, czy po utlenieniu produktu nie zachodzą zmiany w jego kolorze.
Trwały podkład do makijażu.
Aby podkład do makijażu był trwały, niezbędna będzie baza pod makijaż. Jest to produkt, który zwiększa przyczepność fluidu do skóry i odpowiednie przygotowuje skórę do aplikacji kosmetyku. Baza pod makijaż powinna być dopasowana do typu cery, aby jej nie przesuszyła. Dobrze dobrana, sprawi, że makijaż nie rozetrze się przez cały wieczór.