Kategorie

Rozświetlacze

39 produktów

Aby makijaż wyglądał promiennie i zyskał perfekcyjny blask stosuje się rozświetlacze do twarzy. Pomagają one także korygować kształt, wysmuklając niektóre jej miejsca, a inne podkreślając. Jeśli jeszcze nie korzystasz z rozświetlacza, sprawdź, dlaczego powinno się to zmienić!
Czym jest rozświetlacz do twarzy?
Umiejętnie wykorzystany podkreśla rysy twarzy, sprawia, że skóra wygląda na wypoczętą i świeżą. Jest to preparat z drobinkami, które odbijają światło, dodając skórze blasku. Rozświetlacze do twarzy występują w formie płynnej, wówczas najlepiej aplikować je pod podkład lub mieszając je z nim, lub w kamieniu - te najlepiej nakładać na wykończony makijaż.
Gdzie nakładać rozświetlacz do twarzy?
Żeby dowiedzieć się, jak nakładać rozświetlacz do twarzy należy wiedzieć, jaki efekt na skórze powoduje. Kosmetyk ten buduje na twarzy wypukłości, dlatego powinien on podkreślać najbardziej wystające części twarzy: czoło, nos, kości policzkowe, brodę. Dodatkowo, aby powiększyć oczy rozświetlacz do twarzy powinien znaleźć się pod brwią, dzięki temu zabiegowi oko nabierze pięknego kształtu. Kolejnym ciekawym makijażowym trikiem jest to, aby zaaplikować kosmetyk nad ustami, spowoduje to, że wargi będą miały pełniejszy wygląd.
Jak wybrać rozświetlacz do twarzy?
Przede wszystkim należy pamiętać, że osoby o cerze tłustej powinny stronić od tego kosmetyku. Rozświetlacz podkreśli wypryski i rozszerzone pory, dlatego zaleca się jego stosowanie osobom o cerze suchej, normalnej i dojrzałej. Rozświetlacze do twarzy przeważnie mają dwa warianty: dla jasnych i ciemnych karnacji i różne odcienie: od arktycznych srebrnych, przez szampańskie, do różowego złota. Ostatnio na rynku kosmetycznym pojawiają się też preparaty o odcieniach fioletowych, zielonych i niebieskich. Póki co sięgają po nie jedynie panie lubiące odważny makijaż lub w przypadku makijażu klubowego.