Kategorie

Konturówki do ust

53 produktów

Perfekcyjny makijaż ust nie jest możliwy bez konturówki. Ta kredka do ust potrafi zdziałać cuda dlatego, jeśli jeszcze nie jesteś do niej przekonana, sprawdź, dlaczego powinnaś to zmienić.
Konturówka - makijażowy must have!
Konturówka do ust nadaje im kształt, sprawia, że usta są symetryczne, jest najłatwiejszym sposobem na ich powiększenie. Jeśli chcesz sprawić, by wargi były pełniejsze obrysuj je tuż ponad ich linią. Kobiety, które mają niesymetryczne usta najlepiej jeśli obrysują najpierw jedną połowę warg, a następnie dopiero drugą tworząc kopię. Kredka do ust pomaga także w aplikacji szminki, sprawiając, że szminka nie wykracza poza jej obrys, tworząc staranny makijaż.
Jak używać konturówki?
Przede wszystkim warto pilnować, by konturówka była naostrzona. Aby makijaż ust był symetryczny rekomendujemy zacząć obrysowanie ust od ich środka ku kącikowi. Jeśli w makijażu stawiasz pierwsze kroki lepiej zacząć od cienkiej linii wzdłuż granicy ust. Po ich obrysowaniu warto zdjąć z nich nadmiar konturówki chusteczką, dzięki temu prostemu zabiegowi kosmetyk nie rozmazuje się. Jeśli narysowana kreska jest za gruba, można rozetrzeć ją palcem, kierując kosmetyk ku wnętrzu ust.
Jakiej konturówki używać?
Konturówka nie powinna być zbyt miękka, ponieważ łatwo się rozmazuje, z kolei zbyt twarda sprawi, że wykonanie kreski może stanowić kłopot i nie będzie komfortowe. Konturówka powinna być dopasowana do szminki, najlepiej jeśli będzie miała ten sam kolor lub będzie o ton ciemniejsza od pomadki.